OREL WAR-SETUP
IP SERVERU: 185.91.117.32 :21015

TeamSpeak V3: 185.91.117.32 :9987 Psw:War_2013_22

NASTAVENIE - SETUP

KTO JE ONLINE

Čítať tému
LETKA OREL » VŠEOBECNÁ DISKUSIA » IL2 ŠTURMOVIK
 Vytlačiť tému
SPECIALKY
OREL_Erichos
Kedže posledne sa niekolko ludi lietajucich na nasom serveri stazovalo, ze nevedeli o ziadnej specke ktora sa u nas letela a zistili to az par minut pred zaciatkom akcie, tak som vytvoril toto vlakno kde budu info o vsetkych tychto malych speckach.

Operacia TEN-GO

7.4.2015 bude 70 rokov od potopenia bitevnej lode Jamato. Plan operacie TEN-GO predpokladal presun japonskej superbitevnej lode v ramci "Specialnej utocnej operacie" k Okinawe kde mala udriet na invazne lodstvo USA, nasledne uviaznut na plytcine a posobit ako delostrelecka bateria az do svojho znicenia alebo vycerpania municie. Posadka sa potom mala vylodit na Okinawe a pripojit k jej obrancom.
6.4. 1945 vyplavala Jamato s eskortou (8 torpedoborcov a 1 lahky kriznik ju nasledovali az do konca) z Tokujamy. Misia bez navratu, s palivom len tam... "Nech Jamato zautoci na nepriatela ako kamikaze!" tymito slovami povzbudzovana posadka odpoveda burlivym trojitym "BANZAI".
Jamato najskor objavili americke ponorky a podali spravu. 7. aprila o cca 8:20 objavil japonsky zvaz Hellcat z USS Essex. Vzlietli utocne vlny z TF58 a prve stroje napadli Jamato okolo 12:30. O 14:23 vyletela potapajuca sa Jamato do vzduchu po vybuchu skladu municie. 3,055 muzov z 3,332 zahynulo. Ani najvacsia bitevna lod sveta nemohla odolat niekolkym stovkam utociacich americkych strojov, naviac bez vzdusneho krytia. Udajne az 386 strojov sa zucastnilo napadnutia japonskeho zvazu, Americania prisli o 10 lietadiel a 12 muzov. Jamato zasiahlo nie menej ako 5 bomb a 10 torped. V tejto bitke je potopeny aj lahky krznik Yahagi a 4 torpedoborce.

Nakres poslednej cesty bitevnej lode Jamato a eskorty:
www.battleshipyamato.info/Assets/PotopenieYamato.jpg

Jamato koncom oktobra 1941:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Yamato_during_Trial_Service.jpg

Jamato manevruje pocas operacie TEN-GO:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/de/Yamato_maneuvering.jpg

Notoricky znama fotografia vybuchu bitevnej lode Jamato 7.4.1945:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/Yamato_explosion.jpg

Znak Japonskeho Cisarskeho namornictva na prove vraku Jamata:
www.pbs.org/wgbh/nova/supership/images/prod-chrysreveal3-l.jpg

Rok 2015 je bohaty na vyrocia z WW2. Od minuleho roka som planoval pripravit minispecku ktorej nametom bude potopenie Jamata. Oslovil som Saldaka, dali sme dohromady mapu, modpack, Erichos zabezpeci server a opat sa mozeme coskoro stretnut na virtualnej oblohe.

Nasa "Operacia TEN-GO" bude pre obidve strany. Skutocna operacia bola japonskym planom, nebola planovana americanmi, preto modri piloti budu mat zastupenie a to v podobe kamikaze a ich eskorty kedze okolo Okinawy zaznamenali kamikaze mimoriadne velku aktivitu. Kamikaze vsak narazia na tvrdy odpor z AAA lodi ci predpokladanej CAP ktora bude kryt americky zvaz. Budu zapnute Fog of War ikony ktore nabonzuju japonske stroje, ukazu na minimape kurz a ikonu lietadla, nie vsak vysku. Za americku stranu sme vybrali TF58.3 s lietadlovymi lodami USS Hancock, USS Essex, USS Bunker Hill a USS Bataan. Lode su v historickom tmavomodrom natere. Carrier operations sa zucastnia na cervenej strane F6F-5 Hellcat, F4U-1D Corsair, TBM-3 Avenger a SB2C-4 Helldiver. Na japonskej strane pilujeme planeset, ale s urcitostou sa stretnete s A6M2 mod21Late Zerom ako kamikaze, G4M Betty, D3A1/2 Val, B6N Jill, D4Y Judy, eskortu poletia A6M5a/b. Mame zamer umoznit pilotom modrej strany osedlat aj armadne stroje s tym ze sa nebudu miesat vo formacii s namornymi strojmi aby sme tak pripomenuli rivalitu a neznasanlivost armady a namornictva u japoncov. Planeset japonskej strany este dopilujeme, mam na Sadlyho este nake poziadavky. Jedine obmedzenia pre modru stranu budu nepatrolovat nad Jamatom a ak zapojime armadne letectvo, nemiesat sa s namornictvom v jednej formacii. Zatial neuvazujeme o obmedzeni poctu vzletov kamikaze. Cervena strana sa zameria na potopenie Jamata a dosledne letecke hliadky proti kamikaze.

Mapa na ktorej poletime bude Iwojima. Mame sice v hre Okinawu, ale tato nam neposkytla dostatok priestoru pre 3 hodinove manevrovanie Jamata a eskorty, preto sme siahli po mape kde to bude mozne. Iwodzima bude symbolizovat Okinawu aj Japonske domace ostrovy - potrebovali sme proste kusok zeme. Cervena strana sa o nu nebude zaujimat ani na nu utocit. USS Bunker Hill rezervujeme pre aglicky hovoriacich pajlotov.

Rozdelenie USN strojov podla lodi:
USS Essex
F6F-5
F4U-1D
SB2C-4
TBM-3

USS Bunker Hill (reserved for english speaking pilots)
F4U-1D
SB2C-4
TBM-3

USS Hancock
F6F-5
SB2C-4
TBM-3

USS Bataan
F6F-5
TBM-3

Zlúčené na March 16 2015 01:57:55:
Hlasit sa mozte na AOE fore kde je zakladna pre nase minispeckove/speckove polety:
http://acesovereu...rowstart=0

Radi by sme to odleteli na Vasom HSFX servri, datum a tech. podporu som dohodol s Erichosom.

Komunikacia je cez Teamspeak server Aces over Europe: 31.31.74.28:10140, heslo: aces

Datum konania akcie je 11.4.2015 o 21:00

Upravil OREL_Erichos dňa 03-04-2015 09:51

OREL_Ninos
Stačí pravidelne chodiť na web a čítať ho.
"Sto rán na cudzí chrbát nie je veľa. "

Kukulo
Uz to splnilo svoj ciel, dvaja z Orlov sa nahlasili a treti, Erichos, nas podporil technicky. Len skoda ze este nie je fit.

Kazdopadne tesim sa z ucasti Orlov a verim ze aj oni budu spokojni.

OREL_Ninos
Kukulo môžeš ma tam prihlásiť. Za kamikadze.
Dík

Ešte by bolo dobré dať dostatočne včas echo kedy sa testuje. Lebo doteraz to bolo skoro na tajňáša.
Upravil OREL_Ninos dňa 20-03-2015 19:48
"Sto rán na cudzí chrbát nie je veľa. "

Kukulo
Kamikaze to budu mat tazke. Nenarazia na lod aj s podvesenou bombou, lebo neurobia ani najmensiu skodu. Bombu tesne pred narazom odhodia, tak ako to bolo v skutocnosti. Zapalovac na low level a aspon 3 sekundy. Modri sa rozdelia na kamikaze a ich eskortu. Spat sa pravdepodobne nikto nevrati. Budu ich cakat hliadky torpedoborcov s radarom, stihacie hliadky Korzarov a Hellcatov a dost silna AAA. Chcem aby modri piloti zazili ze ani kamikaze to s ich taktikou nemali jednoduche. Na ciel narazila snad svrtina z nich, ostatnych zostrelili, havarovali alebo minuli ciel. Teda ako pilot kamikaze to nebudes mat jednoduche. Ani ako eskorta. Navrhujem kupit si sake a pred kazdym letom si usrknut na zjemnenie pilotaze. Minule som to tak robil a pomohlo Nazdravie

Cerveni piloti bombarderov ktori budu zostreleni nad Jamatom bud pockaju az pristane ich letka alebo mozu startovat z lode a pripojit sa k hliadkam proti kamikaze. Predpakladam ze straty cervenych bobmrov nebudu nijak zavazne.

S tym tajnasom tak uplne nesuhlasim. Vsetky potrebne informacie boli na AOE fore, teda tam kde sme specialky upiekli. Pokladal som za samozrejmost ze piloti ktori maju zaujem letiet navstivia AOE. Ked som sa hlasil na velke specky Invazia ci mensie Koralove more alebo Guadalcanal u DBS, alebo aj Pearl harbor day u vas, musel som sledovat forum kde to upiekli, inak mi unikli zakladne informacie.

Akokolvek, erichos nam zriadil tuto temu a nie je problem sem hodit info o treningoch/testoch samozrejme.

Edit: neaktualny modpack
Upravil Kukulo dňa 30-03-2015 22:08

OREL_Shifty
I takhle vypadá život na moři( USS Hancock CV19):

www.scottymoore.net/images/hancock/cv19_acc3.jpg

YouTube Video

USS Hancock CV19 zasažena sebevražedným kamikaze:

YouTube Video

Zlúčené na March 25 2015 05:51:59:
Pár pěkných záběrů kamikaze:

YouTube Video

YouTube Video

Upravil OREL_Shifty dňa 25-03-2015 05:51

Kukulo
Vidim ze Ta akcia a jej tama zaujala. Dik za videa.

Hancock zda sa dostalala tvrdo na budku. Ale opravili ju. Na misii bude nasou lietadlovku. Ak neprejdeme s Letou 13 k modrej strane pre nedostatok pilotov.

Skody kamikaze napachal na palube aj v podpalubi (lietadla rychlo nahradili)...
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c3/CV-19_7Apr1945.jpg

Budeme mat moznost vbrat si skin Hellcata z Hancocku (skin uz je v modpacku a mozes si ho vybrat po aktivacii modu):
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/Yamato/il2fb%202015-03-20%2020-07-58-82.jpg
Upravil Kukulo dňa 25-03-2015 17:13

OREL_Shifty
Dávám to jsem právě proto, že je na ní umístěna většina orlu, včetně mě, tak pro dokreslení atmosféry, v pátek tu budu jako na pekelně kočce Smile

Kukulo
Jasan ,pochopila Perfekt

OREL_Shifty
Tak pevně věřím, že loď nedopadne jako na tvých přiložených fotografiíchSmile

OREL_Erichos
**********Na serveri je na vecer vsetko nachystane, hlavny ani nevypneme, pojdu oba v pohode, ten HSFX som nastavil ako 1GBRAM server. **************

Kukulo
Dik Erichos za pripravu serveru.

Test odhalil nake nedostatky, pracujeme na ich odstraneni.

Erichos, dostal som banana na 5 minut ked som znicil viacere nase stroje. Da sa to na akciu nak osetrit? Ked modi piloti poletia Betty s Ohkami, vyzaduje si to opatrne manevrovanie s Bettynkou pri pripajani samovrazednej Ohky a casto vie dojst k vybuchu. To by pol tymu modrych dostalo banana keby sa rozhodli letiet s Ohkami Smejko

OREL_Shifty
Dotaz ohledně radionavigace, při testu mapy jsme tedy pokaždé našli cestu zpět na lodě, ale pro jistotu a hlavně ze zvědavosti bych chtěl otestovat tu radionavigaci, něco jsem si přečetl v manuálu, něco mi řekl Kukulo (díky) Morseovku zatím moc neovládám, lze nastavit aby se zobrazovala na horním panelu? Na některých Youtube videích jsem to zaregistroval, nevím ale jak to nastavit. Kde jinde jí pořádně prověřit a využín, něž na TEN-GOSmile Jinak dojem z TEN-GO testu pozitivní, Dlouho jsem si tak pěkně nezalítal. Start/přistání jsme si taky užívali, paráda.

Kukulo
Shifty tu Erichos pise o radionavigacii: http://letkaorel....read_id=48

Packy v nastaveniach ktore treba mat zpanute musim este pozriet. Erichos mal aj cisty kolac na vpisanie pismen z morzeovky, sice som ho velakrat stiahol ale neikdy som ho nezalohoval. Mas to erich este niekde?

OREL_Shifty
koláč není problém, ten si vytvořím, či stahnu, dík, od Ericha jsem prispevek hledal, ale nenašel, díky.
Díky, pročetl jsem si Erichův příspěvek a je to tak jak jsem si myslel, díky. To znamená že na specku je třeba nastavit Kodove znaky pro letadlové lodě (jak jsi říkal, kdyby byla domovska loď během operačního letu potopena, dalo by se přepnout na kalnal jine lodě) Opsat si je. Morseovku zatím zpaměti neumím, jde nastavit aby se kod vysílaný letadlové lodě zobrazoval v chatu?
Upravil OREL_Shifty dňa 29-03-2015 12:34

OREL_Erichos
Ano da sa to Shifty, bud cez klikatka v nastaveniach alebo skontroluj vo svojom conf.ini tieto nastavenia:

[game]
NoHudLog=0
ShowMorseAsText=1

Ak by bol problem, tak niekedy hodime cez TSko reč a najdeme to spolu cez klikatka.

Pomocku na navigaciu som urobil uz pred rokmi a mozte stiahnut z edisku, dajte Stiahnut Pomaly inak vas bude otravovat z poplatkami:

http://www.edisk....3.6KB.html

Ahoj.

OREL_Shifty
Díky moc, zkusím a dám vědět.

OREL_Erichos
To nastavenie som ti dal sem vo forme screenshotov, prispevok 12:

http://www.letkao...#post_4678

OREL_Kolibrik
Tu radionavigaci jsem si na této mapě také vyzkoušel a funguje skvěle.Perfekt

Kukulo
Nova verzia modpacku upravena podla vysledkov testu: http://leteckapos.../867691846

Instalacia:
- najskor deaktivovat predoslu verziu Operation Ten-Go V1 v jsgme a vymazat ju z adresara jsgmemods
- stiahnut modpack Operation Ten-Go V3, otvorit a adresar Operation Ten-Go V3 hodit do adresara jsgmemods

Co treba mat nevyhnutne aktivovane v JSGME:
- HSFX
- Operation Ten-Go V3

Dalsi test bude vo stvrtok 2.4.2015, zaciatok o 20:00 Kto bude mat cas nech sa skusi pripojit a otestovat ci potrenovat co uzna za vhodne. IP servera: 89.203.247.125:21018
Server pobezi do soboty rana.

Upravil Kukulo dňa 01-04-2015 22:29

Prejdite na fórum:
Prihlásenie

Registrácia
Zabudnuté heslo
Reklama

Rychlovky
You must login to post a message.

OREL_Miras
17-10-2017 21:12
VELKE DIKY VSEM ZA PRISPEVKY NA CHOD SERVRU Nazdravie

OREL_Erichos
15-10-2017 23:40
Stále som bol na TSku až do teraz, škoda že si ma neupozornil, seklo mapu, to sa stáva, už je to OK.

Letka13_Colonel
15-10-2017 20:49
Ahojte, dnes som len nakukol, ale nemohol som lietať. Na serveri beží Monte Cassino a štatistika ukazuje koniec mapy za -242 minút ??? To je čo za vtip..? PS: Okrem Voodoo, všetko chlapci z Alex Serveru..asi sa im tu páči.

OREL_Erichos
10-10-2017 07:16
Peniaze prišli Frakone. Všetko OK.

OREL_Frakon
09-10-2017 19:31
číslo účtu je správně..počkej do zítřka

OREL_Erichos
Status: 28 minútami
Moderátor
Kukulo
Status: 2 hodinami
Člen