OREL WAR
AKTUÁLNE : MAPSET 1

1.Libau 1942

2.Monte Cassino 1944

3.Paerl Harbour 1941

4.Poprad 1943

5.Pouštní odpor 1942

6.Stalingrad 1942

7.Nová Guinea 1942

8.Písek a pot

9.Finsko 1942

10.Ponorková základňa 1942

11.Invaze do Normandie 1944

OREL WAR-SETUP
IP SERVERU: 185.91.117.32 :21015

TeamSpeak V3: 185.91.117.32 :9987 Psw:War_2013_22

NASTAVENIE - SETUP

KTO JE ONLINE

Čítať tému
LETKA OREL » OREL BATTLE » BRÍFING ALL
 Vytlačiť tému
Špeciálka - 310. squadrona - Veľké krídlo
311_Vont
už to tam je ,)
...páteř snadno křupne, když se na ní dupne...
A kopyta zlatá modrých koní tiše v dáli zní...

http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
Algy
Takže posledný sumár :

Všetko platí podľa prvého príspevku. Treba si aktivovať modpack a príslušné mody. Na serveri momentálne bež í tréningová mapa. Vo vlastnom záujme sa na ňu treba minimálne skúsiť prihlásiť, aby sme pred špeciálkou nemuseli riešiť, čo-komu a prečo nejde.

Pravidlá sú identické ako naposledy. Každý pilot má len jeden život. V prípade havárie pri štarte a prežití daného pilota je možné sa nahodiť do nového lietadla a pokračovať.. Po zostrelení lietadla už nie je možné opäť štartovať bez ohľadu na to, či pilot prežil, alebo nie.

Červení piloti dodržiavajú pokyny v briefingu. Je to kvôli tomu, aby sa naplnil scénár, ktorý je naplánovaný, a ktorý by mal historicky byť čo najviac podobný realite. To isté sa týka aj modrých, predovšetkým nepredlietavať formáciu, kvôli aktivácii triggrov.

Nahrávanie tentoraz nie je obmedzené na konkrétnych hráčov, treba však s tým zaobchádzať s rozumom.

Sú vypnuté hlášky ohľadne stavu chladiča, klapiek, podvozku, prehrievania atď, takže treba čítať budíky.

Po zaletení akcie poprosím každého spísať krátky report + nároky. Nároky si vyhodnotí každá strana podľa historických súvislostí danej krajiny a veliteľ každej strany to dá dohromady. Bude zaujímavé porovnať si skutočnosti videné očami pilotov, z realitou PC mašín, ktorú môžme pokladať za realitu historickú.

Letu zdar... a užime si to...

veikso
Jaký je rozdíl mezi Big Wing final full a Big Wing final full cs?

Kukulo
V cestine

mar117117
Zdravím, tak jsem vyzkoušel testovací server "jen" 3,5h před startem a hlásím, že hra padá cca 10s po spawnutí bez jakékoli chybové hlášky. Nějaké rady?
EDIT: vyřešeno šťouráním v configu
Upravil mar117117 dňa 04-03-2017 19:29

OREL_Erichos
Fúha, tak to veru neviem. Ako myslíš padá? Tebe v tvojom PC proste zamrzne hra? To by som videl na problém s málo RAM možno, neviem ako si na tom s HW, možno to nie je tento prípad.

Zlúčené na March 04 2017 19:19:00:
veikso napísal:

Jaký je rozdíl mezi Big Wing final full a Big Wing final full cs?

veikso rozdiel je len v češtine-angličtine.
Upravil OREL_Erichos dňa 04-03-2017 19:19

TozziFan
@ MAR117117 - PŘIJĎ NA TS A VYŘEŠÍME

mar117117
vyřešeno Smile

OREL_Erichos
Poletový rozbor za JG 3 (Audembert) Bf-109E-3
1. Orel_Erichos
2. Orel_Franta
3. Orel_Kolibrik
4. SR_bumbac

JG-3 (Audembert) Bf-109E-4
1. Voodoo
2. SR_Judas

Prihlasovali sme sa medzi poslednými takže štart sme v správnom čase nestihli, ale švihali sme nad Londýn. Prileteli sme nad Londýn vo výške 6km a uvideli sme dvojicu stíhačov nad nami minimálne o 500-1000m. Zatočili sme k nim aby sme sa vyhli útoku. Vtedy sme pod nami zbadali bombardér pod útokom, nechali sme stíhačov nad nami a leteli pomôcť bombru. Keď som bol skoro na streľbu tak Hurricane sa zrazil s Heinklom. Zrazu bolo všade plno lietadiel. Boli sme rozdelení na 1. trojicu ja, Koli a Franta a 2.trojicu Judas, bumbac a Voodoo, ktorá sa opozdila kvôli nehode počas rolovania na letisku. Postupne sme sa dostávali do súbojov, strácali a nachádzali sa navzájom. Každý z nás poškodil minimálne po jednom nepriateľovi, ale dopad na zem sme nevideli. Keď sa nebo vyčistilo boli sme pod 1000m na okraji Londýna a nasadili kurz domov. Ešte pred pobrežím sme našli vracajúci sa poškodený bomber, tak sme sa k nemu s Frantom pripojili, Kolibrík bol kúsok pred nami. Po tom dlhom súboji paliva málo a nábojov tiež nič moc. Zrazu Voodoo hlásil blízko nás problémy s dvomi enemákmi, nízko nad zemou. Rozhodol som sa, že mu pomôžeme, ale kým sme sa tam dostali bol na padáku a my nízko a s niekoľkými enemákmi za riťou. Mal som na jedného aj tak prevahu výšky tak som Hurrika pár krát ošil, ale asi netrafil no ďalší za mnou trafil, s poškodeným Befkom som unikal nad vodu a Koli s Frantom sa mi snažili pomôcť, pár sekúnd pred tým ako ho odohnali mi prehnal guľku hlavou. Oni dvaja sa dostali do zlej situácie s ďalšími tromi enemákmi a nemohli sa z toho vyvliecť. Postupne sa im darilo sa ťahať smerom k pobrežiu, ale poškodenia spôsobili stratu paliva. Obaja skončili v anglickom zajatí. Franta dodal nepriateľovi absolútne nepoškodené Bf-109E-3 keď ukážkovo pristál vedľa cesty na podvozok, kúsok vedľa parkoval na bruchu Kolibrík. Bumbac vyskočil na padáku blízko Temže a ostal ranený v Anglicku, strieľať strieľal zásahy nevidel takže nenárokuje žiadny zostrel. Voodoo vyskočil tiež, bez nároku na zostrel. Ostal iba Judas, ktorý nasadil kurz domov a bezpečne pristál na našom letisku vo Francúzsku aj s jedným zostrelom, ktorý mu už mechanik maľuje na smerovku jeho Befka.

Takže suma sumárum, 1 mŕtvy, 4 v zajatí a len jeden sa vrátil. Nárokujeme spolu 4 poškodené lietadlá, pravdepodobné zostrely.

Akcia bola výživná, mela hrozná, myslím, že sme si to celkom užili a fakt dobre si zalietali. Vďaka všetkým zúčastneným aj tvorcom. Dúfam, že do začiatku leta ešte jednu specku stihneme.
Letu zdar.
Upravil OREL_Erichos dňa 04-03-2017 23:38

OREL_Franta
Pekne si to napísal, zároveň ďakujem tvorcom a technickej podpore špecky. Fakt krásny kultúrny zážitok.Smile

606_Druindin
Souhrnný report za Spitfiry:

Start značně opožděn vinou nepříznivých vnějších okolností. Po odstartování hlavní části (606tá ve Spitech-Ia) jsme nabrali kurz k Londýnu. Spity-Ib odstartovali s mírným zpožděním a než jsme doletěli k Londýnu nás dotáhli. V Ib seděli ZVP Ozzy a ZVP Alex.
Při příletu přišla zpráva, že 310 je už v souboji s nepřítelem. Po chvíli jsme spatřili doty a zkřížili s nimi formaci. Byly to He-111 s doprovedem Bf-110, který už zaměstnávali hurriky. Formace se nám při prvním kontaktu s nepřítelem dá se říct rozpadla a zůstali už jen jednotlivé dvojice, které se vlivem soubojů dále dělili a promíchávali.
Za mě můžu napsat, že jsem při prvním průletu pokropil Heinkel a po chvíli jednu nebo dvě 110ky.
Vesměs jsme se na 110kách docela prostřídali a dost jich bylo poškozeno, bohužel jejich střelci nezaháleli a taky nám poškodili několik spitfirů. Nepoškozené stroje začali stoupat proti hlášeným 109kám a ti poškození se snažili s posledními zbytky sil svých merlinů dodělat rozčazené 110ky.
V této fázi boje jsme přišli o Demona, Dzoriho, JuLBa a pravděpodobně i Ozzyho a Alexe.
Já jsem se oddělil od skupiny a po upřesnění pozice Befek ostatními, jsme se shlukli nad Londýnem ve výšce cca 18000ft. Kluci hlásili nějaké 109ky pod námi, ale nikdo neviděl přesně jejich pozici. Jakmile však pod nás začal pálit flak, bylo jasné kde je najdeme. Jednu potvoru jsem zahlídl a ihned se na ni vrhl. 109ka zatáčela a já ji na rychlosti prvním prúletem nedostal do zaměřovače. Po opakování útoku už něco slízla a taky se přiřítil zbytek spitfirů. Mezek stále vyklesával do nuly a do středu Londýna. Po chvíli jsme zjistili proč, měl totiž dole další "zwei Kamaraden" a situace se nám trošku zkomplikovala. Spitfiry co zůstali výš jsem ihned poslal dolů, aby nám s celkem třemi befky pomohli. Začalo pěkné ródeo Prvního mezka jsem ztratil ale našel jsem si druhého, který ošíval někoho z našich. Než jsem tam stihl doletět mezek se přimáčkl k barákům a zmizel. Našel jsem si dalšího, trochu mu nasypal, ale po chvíli musel na varování (Temp?) brejknout, protože mu přiletěl na pomoc další mezek. Mezitím jsme přišli o Tclawa a Ramon zůstal někde opodál. S Tempíkem jsme zůstali na dva mezky sami. Bohužel se Tempík dostal v těžkém manévrovém boji do vývrtky a vlivem nízké výšky už neměl šanci ji zvládnout. Situace se moc dobře nevyvíjela. Zůstal jsem sám v nule a kolem mě dva mezky. Rozhodl jsem se jim ztratit v nízkém letu západním kurzem. Mezky asi tlačeny palivem se mě moc dlouho hledat nesnažili a zamířili na východ. Otočil jsem se a sledoval je z nižší výšky. Jejich přibližnou pozici jsem nahlásil rádiem ostatním, bohužel už nás moc ve vzduchu nebylo. Východně od Londýna jsem zpozoroval další dvojici a vypadalo to taky na mezky. Dál sjem je opatrně sledoval a po chvíli si všiml že jeden z těch mezků útočí na Hurrika. Dal jsem vědět do rádia, že mu jdu na pomoc, ať se ztahuje východním kurzem, ale byl už v manévrovém boji s mezkem. Přiletěl jsem k nim a poslal přes motor na befko odstrašující dávku, výsledek jsem neviděl, ale došla mi munice. Naštěstí si střelby všiml Ramon a letěl Hurriku na pomoc. Nahlásil jsem stav do rádia a otočil jsem domů. Palivoměr ukazoval okolo 10 galonů. Nabral jsem kurz k domovskému letišti se staženým plynem. Mezitím Ramon hlásil, že mezka dostal a letí přistát na nejbližší letiště. Oba jsme v pořádku přistáli.

Nahlášené nároky bezprostředně po akci a stav po akci:

606_Demon - viz jeho report

606_Druindin - lehce poškozený 1x He-111, 2x Bf-110 a 3x Bf-109
<přistál na domovském letišti>

606_ Dzori - 1x He-111 sestřelen
<nouzové přistání v blízkosti letiště>

606_JulB - 2x pravděpodobný sestřel 2x Bf-110 (černý kouř)
<vyskočil nebo přistál na jiném letišti???>

606_Ramon - 1x Bf-109 sestřelen jistě (nouově přistál)
1x Bf-110 poškozena
<přistál na jiném letišti>

606_Tclaw - nezjištěno
<vyskočil padákem>

606_Tempík - sestřel 1x He-111 (zapálen)
1x Bf-110 a 1x Bf-109 poškozeny
<KIA>

ZVP_ALEX - nezjištěno
<nezjištěno>

ZVP_OZZY - nezjištěno
<nezjištěno>

Po vyhodnocení se RAF (statistiky) rozhodlo jednotlivým pilotů přznat tyto výsledky:

606_Demon - nic (příště dá refly a ne disconect)

606_Druindin - 1x pravděpodobný sestřel

606_ Dzori - nic (příště dá refly a ne disconect)

606_JulB - nic

606_Ramon - 2x sestřel

606_Tclaw - nic (příště dá refly a ne disconect)

606_Tempík - možná 1x sestřel ale vlivem disconectu zmatek

ZVP_ALEX - nic (příště dá refly a ne disconect)

ZVP_OZZY - 1x sestřel

Kukulo
ZG2 sa zucastnila tohto obrnaletu 5timi strojmi a pilotmi Indy, Algy, Kukulo, Gunman, Otto. Herr uber Kukulo s taktickou taktovkou dohodol s JG3 ze tato prevezme lave kridlo a stred formacie Do-17 z KG2. ZG2 si vyhradila prave kridlo a zadnu cast formacie.

Po rychlom vzlete sme sa nahanali za Do-17 ktore sme uvideli nad Cap Griz Nez. Ujali sme sa formacie a sprevadzali vo vyske 5500m. Po vydani rozkazu pre vzlet Bf-109 ked my sme boli uz nad Anglickom som zacal tusit ze mocna ZG2 si Dorniery necha pre seba. Nedaleko Hornchurchu bolo zrejme ze Bf-109 sa nedostavia, co my tusiac sme sa roztiahli a kryli celu formaciu KG2 v ktorej jeden z Dornierov zacal pustat z laveho motra dym vo flaku. RAF udrela ned Londynom. Vidiac iba strelbu som sa spustil medzi bombardery ale prd som videl. Algy ma medzitym stratil. Nastupal som nad bombardery a skusil padnut na jeden Hurikan. Pustil som za nim seriu striel ale bez zasahu (povojnove skumania odhalili ze sa jednalo o NN-E). Nastupal som znova do cca 6000m a od mora som videl cca 10 kontaktov ktore sa blizili. Dalej som pozoroval 2 spitfiry vysoko nad Londynom avsak nevsimali si ma. Jeden Hurikan sa na mna pozrel z prevysenia a zacalo to nevypadat so mnou dobre ale tak nak zrazu ho nebolo (Pipa vykoplo). Medzitym to dostal Gunman a poskodili Otta. Algymu uletelo kridlo vo flaku a Indy bol, je a este dlho bude. Motkal som sa nad Londynom a padol na naku strelbu na rozdymene He-111. ALe nikde nikoho. Nastupal znova a nake kontakty RAF si ma nevsimali.

Po hodnej chvily som sa dalej, sak viete, tam jak sa Temza vlieva do Kanala spustil na strelbu a pustil dobre dlhu seriu na Spitfira ktory ma minal v protikurze ale bez znamky zasahu. Spitfire padol po strelbe do vyvrtky podla hlasenia zadneho strelca (fotogulomet ukazal ze sa jednalo o Hurricana a strely mu poskodili lave kridlo. Povojnove skumania ukazali ze slo o LE-O). To uz Indy dorazne naznacoval ze mu naky RAF robi spolocnost tak sa mi ho podarilo najst a ZG2 v plnej sile Hurricana odplasila. Nizsie sme po nom patrali, aj strelci hlasili kontakt aj sme skusili prezehlit letisko pod nami ci tam nesedi ale flak nam vyhovoril tento plan. Potom sme v bezpecnej vzdialenosti od Margate ci jako sa to vola zamierili k Dunkirku kde Indy varoval ze ked stratim rychlost prepadne mi to. Nuz so skusenostami z lietadlovej lode Graf Zeppelin som to teda nechal prepadnut pol metra nad drahou a Indy to nechal prepadnut 10m nad drahou. Dosuchal sa k ponukanej flaske snapsu a bolo.

Povojnove skumanie dokazalo 2 zostrelene Hurikany (Indy zostrelil Vonta, Gunman zostrelil Snakesa a Vont sejmul Gunmana). Stratili sme 3 stroje a jeden sa trosicka dokrcil pri pristati. Mozno trosicka viac.

Velmi zaujimava naturalna akcia. Pod pojmom naturalna rozumiem prirodzena. Zmeskane starty, nahlenie sa, suboje a vsetko okolo bolo autenticke. Mal som stastie to prezit a vratit sa. Myslim ze RAF ma za sebou tiez uspesnu ale aj narocnu akciu. Bolo nas ked som to ratal 25 vs 11 stihacov (to bolo na TS a myslim ze viaceri mali problemy s pripojenim), ale tak to proste vypalilo. Piloti mali vysoku moralku, tesili sa na RAF a urcite sme zase vyhrali. Som rad ze som bol a nelutujem ani minutu.

Dakujem Algymu za misiu, Tozzimi za modpack a technicky servis a Erichovi za serverovanie a technicku stranku. Orlom vdaka za server. Mame rozrobenu jednu akciu nad Severnou Afrikou, ale uvidime ako to dopadne.

Prikladam fotogulomet. Prvy Hurricane NN-E a druhy LE-O:
YouTube Video

Upravil Kukulo dňa 05-03-2017 00:56

batoh
Bomby odhozeny, odlétáme, Big Wing útočí. Vidím dva kolegy táhnoucí stuhy kouře, jsem kousek před nimi, občas střílím manuálně. Zřejmě flak mi zasáhne motory, ve statistikách nemám přemožitele, ale myslím, že jeden stíhač po mně šel taky. Motory odejdou odhadem na AS 26/27, kloužu na východ, katedrálu v Canterbury míjím v 900 metrech. Poměrně nízko nad zemí dodatečně mapuji a vypínám magneta.

Přede mnou domy u letiště Manston, vítá mě flak, dosedám na břicho 200 metrů severozápadně od letiště. Střelba následně zraní horního střelce, usmrtí spodního a u bočních kulometů. Přeživší členové osádky opouští stroj A1+ZR a čekají na zajetí.

Všem organizátorům velice děkuji.
Děkuji modrým stíhačům, zvyšovali jste šance na náš návrat.
Zvláštní poděkování patří TozziFanovi za informace k Heinkelu a vedení formace.
Tréninky byly užitečné a napínavé.

A co noční Blitz s navigací na mapě 1:1?
Upravil batoh dňa 05-03-2017 01:33

ZVP_ALEX
Na nikoho se nedá spolehnout. Po naskočení do Spitu jsem zjistil, že mechanici zapomněli připojit ovládání křidélek ke kniplu. Takže z kabiny ven, opravit, ( restart hry) a šup znovu do mašiny. To už ale byla v podstatě celá peruť ve vzduchu a já jako poslední opouštěl naše domovské letiště, směr Londýn.
Po odlepení na plný plyn se zavřeným chladičem a místy i na boost se snažím spolu s Ozzym na křídle (byl tak hodný, že na mne počkal nad letištěm) dohnat formaci kolegů před námi a pokud možno je ještě přestoupat a krýt jim záda. Byl jsem asi 5 minut po startu, když se ve sluchátkách ozvalo, že 310 vstupuje do boje nad Londýnem. Letím na plný výkon a stále stoupu, ale dohnat kolegy z letky se mi nějak nedaří. Jsem nad Londýnem, a jestli si to dobře pamatuji, tak výškoměr ukazoval kolem 16 000 ft. Pode mnou je jedna 110-ka, vrhám se na ni, střílím, ale v dajvu ji míjím tak rychle, že jsem si ani nevšiml, jestli jsme ji rozkouřil a nebo ne, ale spíš asi ne, jak tak padám dolů tak najednou před kulomety a kanony formace 111-tek. Tak jsem jedné rozkouřil levý motor a svíčkou nahoru, obrat a že ji dorazím. Jak se však vracím k formaci bombardérů, tak vidím, že těch 111-tek tam kouří celá řada a která je ta má, jsem v tom fofru fakt nebyl schopen identifikovat. Tak se vrhám na jednu čoudící s tím, že jí dorazím a najednou prásk, olej na kabině, střelec mi to pěkně nandal. I tak ale střílím a zdá se mi, i když s tím už si nejsem jistý, že jsem 111-ce rozkouřil druhý motor i když jen slabě. Zato můj motor ztrácí tah a já se v zoufalství pokouším ještě o jeden útok na další rozkouřenou 111-ku, ale bez viditelných účinků. Střelivo došlo a motor ztrácí tah úplně, tak otvírám kabinu, s úmyslem vyzkoušet, zda mi aspoň personál dobře zabalil padák, ale jak otevřu kabinu a díky předcházejícím zkušenostem s nekvalitním personálem se rozhoduji přistát na letišti, které se z čista jasna objevilo pode mnou, po hladkém přistání se skomírajícím motorem jsem zjistil, že jsem na základně Croydon, najíždím mimo dráhu a vypínám, beztak už umírající motor a modlím se, ať to do mne nenapálí přistávající poškozený Hurik od 310 s imatrikulaci tuším NN-L, naštěstí mne viděl a zaparkoval vedle mne. Takže si oddechuji a ve sluchátkách už jen poslouchám, jak nad Londýnem zuří boj mých kolegů s LW, z korespondence mezi jednotlivými piloty tuším, že je to chaos a boj o přežití. Žádný velký Big Wing dle představ sira Maloryho se tak nějak souhrou náhod nekonal. Špatná předletová příprava a zmatek, inu válka. Zůstal jsem ale naživu a můžu se těšit na další válečnou akci, která bude dozajista, alespoň v to doufám následovat. Navíc Hurik od 310 co stál vedle mne přestal kouřit, tak pilot v klidu nahodil a po staru k mému úžasu zmizel v dáli. Nevím jestli šel hrdině zemřít a nebo se mu v Crouydnu nelíbil bar, ale prostě se rozhodl i s evidentně poškozenou mašinou odstartovat a letět jinam. Snad to přežil.
Dík za polet a přípravu akce, i když asi nevyšla podle představ organizátorů a tvůrců, tak i přes ten chaos co panoval to za mě bylo fajn a příště zase na slyšenou při nějaké další akci.Nazdravie

TozziFan
Co se týká problémů na začátku akce, tak buhuzel se projevil opět neduh nedostatecne zodpovědnosti jednotlivců. Když se někdo nahlásí, je v jeho zájmu aby si nainstaloval ModPack dle instrukcí, bez experimentování s alternativním aktivováním, či upravováním. ModPack je vždy postaven a odzkoušen dříve než je vydán, takže problém, který muže nastat, je pouze u jednotlivých hráčů. Pokud se hra s ModPackem spustí, je třeba se min. 1-2 se přihlásil na tréninkový server, kde vše odzkouší a zjisti zda jeho PC nemá problémy. Vyloučí se tím 99% problému. ModPack i tréninkový server je spuštěn vždy v dostatečném předstihu ( 1-2 týdny před akci ) a pokud by se dotyčný ozval na forum s nějakým problémem, dostane se mu včasné pomoci. Jestliže někdo není schopen toto dodržet, nejenže kazí hru ostatním, ale sám si to moc taky neuzije.

Jinak akce pěkná a report dodám až budu doma u PC.

Indy
Casovy plan akcie bol perfektny. Odprevadime velkych bratov nad Londyn a spat. Ako vzdy. V polovici olovrantu vsak Algy vpali do baraku s krikom, ze UZ! Polohladni a poloobleceni utekame k nasim tazkym stihackam a zdialky vrieskame na mechanikov, nech nahadzuju. Skeria sa na seba a mrmlu - diese verrückten fliegern.

Kym som si rozmotal kablik od interkomu, letka je uz vo vzduchu, rychlo sa formuje a stupa k bodu stretnutia s bombardermi. Ked konecne startujem, uz su v nedohladne. Hans za mnou radsej mlci a dobre robi, aj tak by som ho poslal do riti. Osamoteny stupam do dohodnutych 4500m. Z francuzskeho vnutrozemia sa blizi velka skupina bombarderov, ale su to heinkely, tie maju na starosti mali bratia na Me 109. Obraciam k Anglicku a na plny kotol uhanam za svojou skupinou, ktoru aj tak nedobehnem. Nad Londyn sa dostavam vo chvili, ked bombardery prvej skupiny po odhodeni otacaju domov. Okolo sa zacinaju rojit tomici na hurrikoch. Stale som sam, situacia na houno, vo vysielacke pocuvam kolegov v boji. Co uz, ideme na to. Vyhliadnem si dvojicu hurrikov, ktora je plne zaujata ozuzlavanim velkeho brata. Spustam sa z prevysenia, hurik rychlo rastie v zameriavaci, ale prekryva sa mi s bombarderom. Co teraz? Nic, palim zo vsetkych zbrani. Myslim, ze to schytali obaja. Odputavam sa a konecne vidim aj partakov od ZG2. Nebo nad Londynom je plne flaku, farebnych stopoviek a dymiacich lietadiel. Parkrat sa este vraciam do kolotoca, drziac si maximalnu rychlost. Algy histericky vykrikuje, ze je v palbe flaku. Podla toho ho nachadzam. Pozriem na neho a v tej chvily dostava zasah. Kridlo sa oddeluje a 110-ka vo vyvrtke pada. Nastastie vyskakuje, krik vo vysielacke ustal. Zda sa mi, ze pred otvorenim padaka mi este ukazuje prostrednik.

Tu uz nic nenabojujem. Otacam k sladkej Francii. Po ceste dobieham niekolko dymiacich bombarderov, na jedneho zarputile utoci dymiaci hurrik. Asi nejaky osobny spor. Poslal som mu dlhu davku, ale som netrafil. Navyse som ho babracky predletel a teraz sa taha za mnou. Histericky kricim na Kukula, nech ho pride poucit. Matematicky vyhodnotim, ze mam dva motory a on iba jeden, aj to dymiaci, tak mu musim utiect v stupani. Skusa strielat z dialky, ale nastastie uplne inde, ako letim. Prilieta Kukulo a venuje mu dlhu pozornost. Zda sa mi, ze sa z neho prasi. Ma dost a uteka prec. Nevieme ho s Kukulom najst, tak dedukujeme, ze by mohol mat namierene k najblizsiemu letisku, ktore je na dohlad. Naplanujeme jeden utok nizkym preletom. Neviem preco nakoniec utocim len sam. Aj tak na nic, letisko je prazdne, ani len gulomet po mne nestekne. Ideme domov, nad pobrezim sa s nami este luci PLO. V dvojici prilietame nad Dunkerque. Dorazne Kukula upozornujem, ze 110-tka pri strate rychlosti rada prepadava cez lave kridlo a nasledne mu to aj predvadzam, ked je*nem na drahu z desiatich metrov. Podvozok prec, pol kridla prec, jeden motor urvany. Odchadzame s Hansom od lietadla, sice kazdy inym smerom, ale po svojich. Hans je niekedy trochu urazlivy.

* * *
Super polet, ako vzdy. Vdaka organizatorom i zucastnenym.
Upravil Indy dňa 07-03-2017 07:41
Letka_13/Indy

310_Pip
Report za 310. squadronu:

Letiště Duxford - Hurricane Mk.I

Jelikož mě server vykopl asi po 20min, bude to krátký. Start na pokyn triggeru a kurz s nabíráním výšky směr Londýn. Hláška z radaru udává bandity na JV u West Mallingu a poté co tam točíme, vidím první kontakty. Pak mi Franta hlásí vyšší! svaz bombardérů, útočíme z čela a po otočce na nás apdly 110ky, brejkujeme a začíná boj. Dělám si pozici a server mě kope do pryč smiley Kluci bojují do roztrhání letadla a posledního náboje.

310_Pip - bez nároku - kicked
310_Franta - 3xHe111 poškozený - RTB
310_Snakes - 3xHe111 poškozený - bail
311_Vont - 1xBf110 sestřelený, 1xHe111 pravděpodobný, 1xHe111 poškozený - bail
_Frosty_ - 2xHe111 poškozený - spadla hra
Kmona - 1xBf110 poškozeno - RTB
606_Sparrowhawk - bez nároku - KIA

Zlúčené na March 05 2017 20:22:03:
Dovolím si ještě poznámku k organizaci a problémům:
Chyba v popisku triggeru a špatně naplánované připojování na server způsobilo, že specka nemůže být hodnocená jako vyrazně úspěšná. Příště to chce dát více času. Samozřejmě další věc, vždy si vyzkoušet na tréninkovém serveru, zda-li mody fungují. Prostě po dvou velmi úspěšných speckách jsme poněkud polevili v ostražitosti a přípravě nevěnovali dostatečnou pozornost, což se nám vymstilo, takže budiž to varování do budoucna!
Upravil 310_Pip dňa 05-03-2017 20:22
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg

http://www.310raf.com
Olda Maly
Do půl desáté čekáme na povolení se loudnout na servr. Připojení bez problémů. Po narození slyším zprávy, že 310. již bojije nad Londýnem. Jsem ve dvojici s Marem. Mar jako jednička. Narodil jsem se blíže k levému prahu startovací dráhy. okamžitě popojíždím na práh, abych co nejdříve odstartoval. Koukám, že ostatní popojíždí v pravo. Nevadí, zkušenosti již máme, tak se snad neposrážíme hned při startu. Domluvili jsme se a strt proběhl v pořádku. Nebyl ovšem čas na nějaké srovnání se do formace. Zařadím se za Mara. Udává kurs 160° a na plný knedlík stoupeme. Blížíme se k Londýnu. V dálce vidíme střelbu a několik dotů. Je to o něco výše, než jsme my. Mar hlásí, že si nastoupeme trochu do leva. Stále ho však předlétávám. Mar hlásí, že na 3. hodině vidí dot. Potvrzuji, ale zpětně mu hlásím, že vidím dva. Točím se na ně. Stále rychlejší než Mar. Načež od něj slyším, že mám převzít vedení. Ok tedy. Rychle se blížím k oněm dotům. Vybírám si toho nejblíž. Je to He 111. Poletuje si nad Londýnem. Asi nějaké zmatené AI. Zahajuji útok. Delší dávka a z pravého motoru se mu pustí hustý černý kouř. Odpotávám se a s převahou výšky provádím druhý útok. Střílím na levý motor, z něhož se také vyvalí hustý černý kouř. He 111 se mírně stáčí a začíná klesat. Nechávám jej svému osudu. Rozhlížím se, Mar nikde, ale nad Temží se plazí tři čoudící He 111 v mé úrovni. Stoupám na levo od nich. S převahou výšky dvakrát zaútočím na posledního z nich. Po druhém útoku jsem jej ztratil. Po prvním se mě už zdálo, že začíná klesat. Nechal jsem ho tedy být a rozhlížím se kolem sebe. V rádiu stále slyším hlasy svých kolegů z probíhajícího boje. Všimnu si, že kolem mne prolétne Hurrik. Je trochu pode mnou a klesá. Také si všimnu, že trochu čudím. Njn, nějaká kulička se ujala. Koukám se kolem sebe, kde má onen Hurrik kolegu. V tom si níže pod sebou všimnu letadla. Letí na západ a něco se mě na něm nezdá. Jdu jej tedy zkontrolovat. Je to Me 110. Bohužel, můj motor už tak dobře netáhne. Všimne si mne zadní střelec a pošle mi na přivítanou pár kuliček do motoru. Nepřátelský pilot na to reaguje divokým kvedláním řídící páky. Čímž jde moje střelba mimo. Motor ztrácí čím dál tím víc výkon. Nepřátelská 110 toho využívá a stoupavou pravou zatáčkou se mě vzdaluje. Posílám jí na rozloučenou pár kuliček a klopím to dolů. Naivně si myslím, že bych to mohl dotáhnout domů. ale kde pak. Motor už mele z posledního. Koukám se pod sebe a vidím letiště. Tak nic no, sedneme zde. Pozdě zjišťuji, že mám přestřelené ovládání plynu. Nezbývá, než vypnout motor. Naštěstí chcípne. Rychlost mám ale stále vysokou. Není však už čas na nějaké vytrácení. Vytahuji podvozek a klapky. Snad to vydrží. Rychlost jde dolů, ale stále je vysoká. Brzdím i očima. Konec dráhy se blíží, no nic budeme smykovat. Kdyby na konci nebyly ty stromy, tak jsem úplně v klidu. Setrvačností se můj pochroumaný Hurrik překlápí na vrtuli. Ještě že ne na záda. Nasraný vylézám. Dalo se to zvládnout lépe ale což, člověk může být vlastně rád, že to celé přežil. Jdu to tedy spláchnout do místního pubu. Díky všem za specku a příště snad zase.

Prejdite na fórum:
Prihlásenie

Registrácia
Zabudnuté heslo
Reklama

Rychlovky
You must login to post a message.

Letka13_Colonel
15-08-2017 20:18
Ahojte, som späť po nútenej dovolenke u rodičov, ale aj tak som mimo on-lietania.Mám problém s TrackIR4 a mojim WinXP !! Prosím o radu.Viac v diskusii HARDWARE.Vďaka

OREL_Erichos
13-08-2017 14:09
Prerobil som Mapsety a spustil som Mapset_2. Pripomienky napíšte do fóra. Letu zdar.

OREL_Slepejec
16-07-2017 11:24
jo jo v pohodě jdu na jedno Perfekt

redfox
15-07-2017 23:24
Slepejec příjjmi mou omluvu. Prostě tři náhody zbuzuji podezření. Zkusil jsem g6 a asi změním nick na blue fox... Nazdravie

OREL_Miras
04-07-2017 21:36
AHOJ MRKNETE NA SRAZ DROBNA ZMENA

Hans-Assi
Status: 2 hodinami
Člen
batoh
Status: 4 hodinami
Člen
Kukulo
Status: 14 hodinami
Člen