OREL WAR
AKTUÁLNE : MAPSET 1

1.Libau 1942

2.Monte Cassino 1944

3.Paerl Harbour 1941

4.Poprad 1943

5.Pouštní odpor 1942

6.Stalingrad 1942

7.Nová Guinea 1942

8.Písek a pot

9.Finsko 1942

10.Ponorková základňa 1942

11.Invaze do Normandie 1944

OREL WAR-SETUP
IP SERVERU: 185.91.117.32 :21015

TeamSpeak V3: 185.91.117.32 :9987 Psw:War_2013_22

NASTAVENIE - SETUP

KTO JE ONLINE

Čítať tému
LETKA OREL » OREL WAR » MAPY
 Vytlačiť tému
HLÁSENIE CHÝB NA MAPÁCH
OREL_Ninos
1. NÁZOV MAPY
2. O AKÚ CHYBU SA JEDNÁ
3. LOKALIZÁCIA OBJEKTU (šTVOREC V MAPE napr.: D4/2)

OREL_Ninos
OREL_Ninos napísal:

1. NÁZOV MAPY
2. O AKÚ CHYBU SA JEDNÁ
3. LOKALIZÁCIA OBJEKTU (šTVOREC V MAPE napr.: D4/2)

blaba
"Sto rán na cudzí chrbát nie je veľa. "

OREL_Erichos
Včera upozornil Hopulik na chybu na mape Talianska a to rodenie lietadla B-25 na zlom mieste z ktoreho sa neda vyrolovat. Chybu som dnes opravil a pridal som 4 stacionarne lietadla B-25 na okraji drahy a rodenie by uz malo byt bezproblemove. Okrem toho som na tejto mape nastavil 50 minut po ktorých moze najskor dojst k otoceniu mapy kedze tato patri celkom k tym oblubenym u hráčov, tiež som zvysil modrym pocet Bf-109G-2 na 12ks aby mali s cim mastit tie Spiťáky a v nich spiťákov.
Letu zdar.

OREL_Ninos
Dal som na server novú mapu Le Havre , je to mapa Normandie. Planeset sme včera odlaďovali, ak by boli nejaké návrhy napíšte.
-------
Shifty: tento týždeň urobím foto z máp na servery a pošlem ti to.

OREL_Shifty
OKU. Budu lítat nejdříve 16.7.

OREL_Kolokolcik
Ahoj teďka jsem létal Taliánsko a po výměně P38 za spita zůstala na dráze tak jako to dělá u letadel na mapě Perl Harbor.

OREL_Erichos
Toto je normalne od kedy sa ako body narodenia pouzivaju stacionarne lietadla, deje sa to hlavne vtedy pokial pristanes s jednym typom a vezmes si iny typ. Preto je slusnym chovanim s lietadlom zarolovat prec z drahy pokial sa na nom nechystas pokracovat. Vsimni si ze ked pristanes s lietadlom, vypnes motor, zaspalkujes a das Refly tak sa objavis presne tam kde si zaparkoval, samozrejme len ak si letel na type ktorý ma rodiace body v stacionarnych lietadlach. Nie je to ziadny bug ale po poslednych patchoch normalne chovanie šturma, trochu trva kym to nepouzite lietadlo odprace z drahy a preto jediny liek - odroluj ho mimo drahy.

Zlúčené na August 07 2012 16:30:18:
Ludia vcera na novej mape - Ponorkova zakladna sa asi vyskytol problem s pripojenim na strane RED, nieco podobne ako sme mali na Muranskej planine, asi po hodine sa zrazu nedalo pripojit k RED alebo myslim že niekto vravel ze sa mu objavil Spit rovno vo vode. Pisali si to tam cez chat Poliaci, viete to niekto upresniť či to bola naozaj chyba a ako sa presne prejavovala? Na zaver uz bolo len 4-5 cervenych a 11 modrych. Nech to mozme opravit alebo tu mapu stiahnut z obehu kym sa to nevyrieši.
Vdaka.
Upravil OREL_Erichos dňa 07-08-2012 16:30

OREL_Ninos
To je spôsobene vyčerpaním stac lietadiel,už viem kde je chyba opravím to.
Opravené , apropo robilo to len u spitov IXc, teda tých najlepšívh v ponuke.Smejko
Upravil OREL_Ninos dňa 07-08-2012 18:45

OREL_Erichos
Tak napiš aka chyba to je a ako ju opraviť, aby sme pri dalsich mapach take chyby uz nemali. Napriklad na mape Talianska sa stazovali ze im niekedy niektore typy mašín hadze na zle miesto a nemozu vyrolovat, napriklad B-25. Tak som ich tam dal ako stacionarne lietadla a rodiace body a na zaciatku to fungovalo ale ked nam bombardery zmastili tie stacionare tak zase hadzalo B-25 pri narodeni nahoden hoci kde-obcas dobre obcas zle. No nikdy sa nestalo ze by sa nedalo na letisko pripojit. Tuto chybu sme mali len na tej Murani, preto ma to zaujima. Asi je to vseobecna chyba sturma lebo minuly tyzden sa to stalo aj na serveri Aces over Europe pod HSFX.
Daj vediet, som zvedavy.

OREL_Ninos
Poviem ti to do eteru, je to nadlho a nechce sa mi to písať

Letka13_Colonel
Ahojte,
mám pár pripomienok zo včerajšieho večerného poletu, t.j. piatok 10.8.2012.

1) Mapa Banská Bystrica :
a) na strane modrých nebol žiaden bombardér, všetci v stíhačoch ( možno s podvesenou bombou ), ale veľmi rýchlo server vypísal, že modrí zvíťazili. Paradoxne to bolo v momente, keď sme spolu s Kolokolčikom, Šhiftym v Il-2 kách a ja v La 5 likvidovali modrú kolonu tankov a áut v sektore L9. Teda v tom istom mieste, kde máme chrániť svoje pozemné jednotky.
Náhoda, bug, chyba mapy? Hra pokračovala ďalej.
Poškodili AI tanky modrých náš hlavný prioritný cieľ pre obranu v L9 a preto sme "akože" prehrali ? Naša obranná línia naďalej strieľala po tankoch a väčšina delostreleckých postavení to prežila.

2) Na mape Ponorková základňa - alebo Kréta:
a) opakovala sa situácia s nemožnosťou pripojiť sa na letisko k červeným. Na mape nás bolo celkom asi 24-25. Napríklad CF23 Codders a ešte niekto sa nemohli pripojiť a museli ísť preto k modrým. Červených zostalo menej a časť hráčov sa odhlásila.
Cool spitfire Mk.IXc sa rodil niekde vo vode a tak sme o ne veľmi rýchlo prišli. Osobný zážitok Vám presne opíše Orel_Kolokolčik.
c) v momente keď, som potopil na modrej strane ponorku, tak opäť server vypísal hlášku, že červení dosiahli cieľ ...bla bla bla, a hneď na to MODRÍ zvíťazili !!! Hra pokračovala ďalej. Opäť náhoda, bug, chyba mapy ?

Napriek tomu, že táto mapa má svoj potenciál a on-line je vôbec neokukaná. ( mne sa veľmi páči ) Mám k misii na tejto mape aj hráčsku pripomienku.
Viem, že nejde o nejakú historickú misiu, tak planeset riešiť je otázne. Dať však modrým do rúk Fw, ktorý odštartuje z letiska a už je pri cieľoch, ktoré má chrániť a nič mu na tejto mape neuletí....( čo by aj mohlo...P-40, Hurri, Spit Mk.IXc, či Mk.V , A-20 ) je riadna zvrhlosť!!
2x za večer som sa odhodlal bombardovať s Hurrim Mk.IIc. 1x som prežil čírou náhodou, 2x aj s Kolokolčikom na nás padala neustále 3- 4 rica modrých, ktorým stačilo len vzlietnuť a kempovať nad ich letiskom. Ako to dopadlo si viete predstaviť. Ani sa nikam nemuseli ponáhľať.

Preto sa mi naozaj nepáči, obrovský rozdiel času letu k cieľu na stranu modrých, kde majú cieľ priamo u letiska ( ponorková základňa ) a červený cieľ - primárna obrana červených je vzdialený skoro tri štvorce od nášho letiska a pritom je letisko neustále pod útokmi vĺn AI Ju 87 a He-111.

Navrhujem zmeniť postavenie cieľov, nech to je vyrovnané a na dĺžku letu k cieľom. Možno ich aj priblížiť, lebo takto sa naozaj dlho letí k cieľu a odvážlivec "bombardón" je raz dva zostrelený kempermi nad cieľom.
Veď to nie je historická misia o dobíjaní Kréty...Nápad

Naďalej AI lietadlá vykrikujú neustále svoje hlášky, napriek tomu, že čítam, že na mapách to už bolo vypnuté. Naozaj otravné a nelogické je to, že vykrikujú v RUŠTINE a to prosím lietame na tejto mape za RAF.
Fakt to ide na nervy.

Toto sa vyskytuje aj na iných mapách, kde lietame RAF, USAAF a na letisku máme zaparkované stroje s ruskými hviezdami. Momentálne ma napadol Pearl Harbor, kde uvidíte na letiskách červených F4F3 Wildcat. P-40E s ruskými hviezdami. Ale je to aj inde.

3) Mapa Taliansko:
a) útočím tak asi po 20 minútach behu mapy na ciele s Tempestom Mk.V za červených. Ničím jeden betonový most, likvidujem AAA halftracky, server píše, že sme dosiahli cieľ a vraciam sa na letisko, alebo som núdzovo pristál.
Štartujem znova, zničím druhý most a doslova vystrieľam všetky AAA halftracky. V momente zničenia posledného AAA postavenia modrých v našej "červenej" cieľovej zóne, server vypíše hlášku, že : " MODRÍ zvíťazili."
Skoro ma rozhodilo.... Nahnevaný
Hra opäť pokračovala ďalej. A tak ma napadá, že by náhoda už tretí krát za večer ?

Toľko, čo som si stihol ...zapísať do LOGu....Smile
Upravil Letka13_Colonel dňa 11-08-2012 19:10

http://zidu1.worldgmn.com/home.php
OREL_Erichos
Colonel k tym hlaškam serveru že vyhrala niektora mapa - ked na mape nastavis urcite ciele a znicis ich tak sa sice objavi hlaska cez celu obrazovku ze niektora strana vyhrala ale ta hlaska nema ziadny vyznam, mala by len v pripade ze by bol server spustany cez multiplayer. Ale my mame server riadeny obsluznym programom FBDj a cez tento program su riadene a nastavene vsetky veci ohladne kazdej mapy. Cize az ked sa to objavi hore v chatovacom riadku tak je to platne (napriklad ze Red met their target in A9.8), tie hlasky cisto sturmovikoveho serveru sa nedaju vypnut a mozu hracov mylit (napriklad Cerveny vyhrali a podobne bludy...).
Prečo sa to na niektorých mapach objavuje a na niektorych nie je čisto tym ako autor urobil mapu. Je pravda ze tieto nove mapy ktore sme nerobili my s Ninosom sme podrobne nekontrolovali a nechali sme vacsinu na autorov (D3Javu, HaD, Lupus...), tym samozrejme nechcem povedat ze tie mapy su zle, to v ziadnom pripade, prave naopak dakujem chalanom ze nam prispeli svojou pracou k zatraktivneniu serveru. Ja mam svoj styl robenia map a na niektore veci si uz davam pozor a tym sa vyvarujem kope chyb, ale nie vsetkym, to sa da odstranit len postupnym odladenim na zaklade skusenosti a pripomienok ostatnych.
Pokial nebude cas tie mapy, ktore si spomenul, upravit, tak ich pozriem ja po 20-tom auguste.
S tymi pripomienkami k plansetu s tebou suhlasim, treba to trosku zrovnat, P-40 proti fokaču je hruza, ista samovrazda. Tiež upravim az potom, ak by to do vtedy Ninos nestihol.
Vdaka za pripmienky, treba to sem napisat inac o probleme nevieme, mozno nadavaju viacerí ale nie kazdy nam to da v takejto zrozumitelnej forme vediet.
Diky a letu zdar.

OREL_Ninos
Colonel alebo niekto iný , skús navrhnúť planset pre mapu Ponorková základňa a ja to potom prerobím. Planeset je vždy chúlostivá vec , nevyhovieš všetkým.
AI lietadla sú rovnomerne zastúpene pre obe strany.Apropó k tým fokáčom: stačí vybombardovať stacionare a vec je vybavená.

OREL_Shifty
Pic podle mě by se slušilo, jestli jsem se špatně nedíval, přidat červeným Beufightera, dořešit umístění Spitů,
Modrým omezit Friedrichy, Butchery bych asi zrušil a dal tam BF110, které se tuším používali docela dost. Současný planeset je jak píše Colonel. Máte tam kurňa tolik německejch lavoček,Smile až tozavání korupcí. Modrým vpodstatě nedojdou výkonné stroje. Tuším jsem si toho ale všiml i na jiných mapách. Samozřejmě to berte jako návrh, nezmění se nic, pokud to sem nikdo nenapíše. Bohužel teď nemám moc času psát jak říkal Colonel. Proto mu tímto děkuji, že se poctivě zhostil vypsat připomínky, které myslím pociťuje vícero, ne-li většina letců. VďakaSmile Samozřejmě i díky týmu za práci a čas, který tráví na mapách!

Zlúčené na August 13 2012 18:57:11:
Koukám ale že Beaufighter ranných verzí asi ani není v nabídce, tak to se omlouvám. Jestli ano tak mě opravte.
Upravil OREL_Shifty dňa 13-08-2012 18:57

OREL_Erichos
Plansety treba zrovnoprávniť ale s prihliadnutim na tematiku. Pozor ale aby sa nam tato debata nezvrhla na neustaly boj medzi spitfirakmi a befkarmi Nazdravie
Nech ma kazda strana rovnaky pocet priblizne porovnatelnej leteckej techniky, potom uz je to na umeni virtualnych pilotov a pouzitej taktike. A tak by to vlastne malo byť Žmurko
Letu zdar.

OREL_Kolokolcik
Jak psal colonel dvakrát jsem se narodil ve vodě den potom jsem po narození explodoval také několikrát za sebou.

Na mapě Afriky se letadla začínají rodit zase daleko od plochy to už jsi Erichu jednou opravoval nebo jsem měl párkrát stan přímo před čumákem.

Zlúčené na August 16 2012 08:24:14:
Na mapě Stalingradu bych ještě doplnil LaGG3 34 serie, MIG 3UB, La5F o I16 a I153P vycházím z encyklopedie sov. stíhací letadla co vlastní i Erich. Na modré straně je FW a ten si myslím nad Stalingradem nebyl tak nevím jak je to braný jestli historicky nebo tvůrce tam přiřadil letouny armádám které měli v tom roce podle šturma ale pokud by tam FW měl zůstat navrhoval bych doplnit La5FN a třeba ji výrazně omezit na kusech.

Zlúčené na August 16 2012 08:31:05:
Namohl jsem se odtrhnout od myšlenky tak jsem ten spodní odstavec napsal sem a patří do návrhů a připomínek tak prosím o přesunutí. Děkuju Zamračený
Upravil OREL_Kolokolcik dňa 16-08-2012 08:31

OREL_Erichos
La-5FN určite nad Stalingradom nebojovala a pokial sa nemylim tak ani La-5F. Fokáče preverim ale myslim že bitevne eskadry ich uz mali a pouzivali bežne áčkové verzie. Prave som docital knihu o pilotovi bitevniku, lietal v SchG2, nad Stalingradom mali este Bf-109E-7/B a potom sa prezbrojovali už na fokáče. Ine jednotky tam ale uz fokače mohli mať. Skusim zistiť. Pridať LaGGy nie je problem, vtedy boli jedny z najpouzivanejsich a su malo vykonne takze rovnovahu síl nenarusia, MiG-3 uz bol dost vyrazne na ústupe a posledne kusy stiahli k PVO Moskvy, nič ine ako cisty MiG-3 ale nebolo, ziadne UB ani ŠVAK ani AM-38, to boli prototypy a v hre sa tvaria ako seriovo vyrabane lietadla. Sam Pokryskin mal so svojim migom problem, lebo uz sa mu nechceli o to technici starat, neboli na to nahradne diely a bol uplne iny ako Jaky a nepasovali na to koncovky na plnenie vzduchu atd. velakrat pri prelete na ine letisko ani nemohol zavriet podvozok čo bolo dost nebezpecne (kniha Krídla v boji). Co sa tyka Išakov tak tie sa pouzivali uz len ako bitevniky, stihace uz prichadzali masivne Jaky a LaGGy, zacinali prve Lavocky. Najviac sa tam ale preslavili Jaky-9 pokial mam spravne informacie a tieto Jaky v plansete sú. Šturmoviky tam sú tiež, petliakovy na bombenie tak isto. Ak tam dame vsetky ruske masiny tak ta mapa bude zase len rovnaka ako ostatne mapy, ale celkovo s tym nemam problem. Nemyslim si ale že tam musime mat vsetky masiny z toho obdobia, mame tam po 2 letiska a na nich urcite neboli vsetky letky aj so vsetkymi typmi leteckej techniky pouzitej pri Stalingrade, s tymto plansetom sa tam urcite da bojovat a da sa aj vyhrat mapa na obidvoch stranach.

OREL_Meky
Podľa mojich znalostí tam boli La-5F , FN určite nie. Čo sa týka FW, tie boli v tomto čase na západe a na východe sa najprv objavili na Kubáni. Ono už keď sa tam dohodí I-16 tak je to fajn, dvojica tvorená I-16 a Jakom - 9 je vražedná.Nazdravie

OREL_Kolokolcik
Prvni FW byli přesunuty ke Stalingradem v září a bojově vzlétli mám pocit říjnu u Ljubaně v rámci aklimatizace následně v listopadu 1942 byli přesunuty k výběžku Vjazmi a to A3 a doslovně pár kusů. jelikož se spojenci vylodili v Africe byla tam přesunuta část letky přezbrojaná na bf G2. Tak že La 5F už v té době létala a když se přezbrojili na FW 190A4 už létala La5FN ale to už není Stalingrad. Jinak MIG 3ud byl najrošířenější MIGŽmurko s tím UB jsem se uklep.

OREL_Erichos
Kolokolčik, kde si sa prosim ťa dočital že MiG-3ud bol najrozšírenejší MiG??? Ved MiG-3 zacali prichadzat k utvarom len par dni pred zaciatkom vojny a uz na konci roku 1941 bola ich vyroba zrusena, kvoli motorom ktore bola treba viacej pre vyrobu IL-2. To lietadlo nestihli vylepsiť pretoze v decembri 1941 už Stalin o ziadnom MiGu nechcel ani pocuť, nie že by mu vadil MiG, proste neboli motory. Netvrdim že kniha "Encyklopedie sovetskych stihacich letadel 1939-1951" je super presna, ale je naozaj dost podrobna, usporiadana postupne po rokoch a vyzera ze autory vyuzili maximum informacii co sa z ruska vytiahnut dalo. V otazke MiGu to Pokryskin vo svojej knihe len potvrdzuje.

Prejdite na fórum:
Prihlásenie

Registrácia
Zabudnuté heslo
Reklama

Rychlovky
You must login to post a message.

Letka13_Colonel
15-08-2017 20:18
Ahojte, som späť po nútenej dovolenke u rodičov, ale aj tak som mimo on-lietania.Mám problém s TrackIR4 a mojim WinXP !! Prosím o radu.Viac v diskusii HARDWARE.Vďaka

OREL_Erichos
13-08-2017 14:09
Prerobil som Mapsety a spustil som Mapset_2. Pripomienky napíšte do fóra. Letu zdar.

OREL_Slepejec
16-07-2017 11:24
jo jo v pohodě jdu na jedno Perfekt

redfox
15-07-2017 23:24
Slepejec příjjmi mou omluvu. Prostě tři náhody zbuzuji podezření. Zkusil jsem g6 a asi změním nick na blue fox... Nazdravie

OREL_Miras
04-07-2017 21:36
AHOJ MRKNETE NA SRAZ DROBNA ZMENA

Hans-Assi
Status: 2 hodinami
Člen
batoh
Status: 3 hodinami
Člen
Kukulo
Status: 14 hodinami
Člen