OREL WAR-SETUP
IP SERVERU: 185.91.117.32 :21015

TeamSpeak V3: 185.91.117.32 :9987 Psw:War_2013_22

NASTAVENIE - SETUP

KTO JE ONLINE

Čítať tému
LETKA OREL » VŠEOBECNÁ DISKUSIA » HARDWARE
 Vytlačiť tému
TrackIR4 a WinXP prestali kominikovať
Letka13_Colonel
Ahojte,
som mierne povedené viac ako 14 dní "odstavený" od on-line lietania, lebo môj PC s Win XP a TrackIR4 si zrazu začali robiť čo ani chcú.

Predminulý týždeň som si pri jednom zapnutí môjho staručkého PC všimol, že zrazu vypisuje hlášku o tom, že WinXP detekuje nový hardaware a potrebuje jeho inštaláciu.Ten nový hardware bol môj TrackIR4 na ktorom frčím už vyše 12 rokov bez problémov.
Prednedávnom sa mi niečo podobné už stalo, ale vtedy to vyriešilo vrazenie originalného inštalačného CD na TRackIR a hardware si XP zdetekovalo a automaticky nainštalovalo, dokonca zachovalo aj moje pôvodné profily nastavenia TrackIRu. V inom prípade sa mi stalo, že TrackIR prestal pracovať a pomohlo vytiahnutie a zasunutie koncovky do USB portu.

Vraví sa, že všetko je raz prvý krát, a tentoraz osvedčené finty nezabrali !!!.

Odteraz mám asi nejako upravený WIN XP po nejakom upgrade, alebo to spôsobil upgrade Javy....skrátka nejaká zmena, čo nie a nie detekovať TrackIR4.
Skúsil som aj obnovenie PC z bodu obnovy, ale žiaľ tam vypisuje, že nie je možné obnoviť do pôvodného stavu.
WinXP a všetky programy bežia....,ale TrackIR mi vytrvalo odoláva.

Z rodinných dôvodov som nemal možnosť nad tým laborovať ( bol som 13 dní mimo domu u rodičov), ale teraz by som to rád vyriešil. Žiaľ, stránky TrackIRu akoby na podporu 4-ky už zabudli a ani v downloadoch som nenašiel staršie drivery pre TrackIR 4. Všade TrackIR 5 pre Win 7 a vyššie - čo nerieši môj problém na Win XP.

Má niekto z Vás nejaký nápad ako a čím tento problém vyriešiť ? ( Okrem preinštalácie na WIN 7 a kúpenia nového TrackIR5...... Cool )
Predpokladám, že to bude niečo s nejakým driverom pre USB port v kombinácii pre TRackIR4.

Za rady a nápady vopred ďakujem
Letka13_Colonel

http://zidu1.worldgmn.com/home.php
OREL_Miras
ahoj skus Driver Booster free je dostacujici, pravdepodobne ti zaktualizuje to co chybi pri instalaci davej bacha na instalaci balastu. nejspis to nebude ani driver ale jak pises java .nebo framevork ci tak neco a on umi i to Nazdravie

Hans-Assi
Ahoj, po instalaci 10tek se mi TrackIr 4, nechytal, respektive, jak píšeš, dělal si co chtěl. Zkusil jsem tam dát 5kové ovladače a od té doby funguje normálně. Oskar jede se 4kovým Tirem na 5kových ovladačích už asi pět let a bez problémů. Zkus to....

Letka13_Colonel
Hans-Assi napísal:
Oskar jede se 4kovým Tirem na 5kových ovladačích už asi pět let a bez problémů. Zkus to....

Súhlasím, ale musí mať minimálne Win7. Ja stále frčím na WinXP a tam sa ten nový TrackIR 5.4.2 driver nedá nainštalovať.chce vyššiu verziu Win.......Zamračený

To Miras : vďaka za nápad...vyskúšam, ale pre dnešok už na to prdím. Sotva čumím na klávesnicu..Cool
Letka13_Colonel

Hans-Assi
Máš recht, má win7...

Letka13_Colonel
Ahojte,
márne som skúšal možné aj nemožné.Drivery aktualizoval ,ale nič nepomohlo.

Dokonca aj Rišo Papa od nás z L13 od ktorého mám TrackIR4-ku mi pomáhal cez TeamViewer a záver je zatiaľ taký, že musím TrackIR odskúšať na inom PC...či vôbec funguje.
Ak áno, tak potom budeme bádať ďalej...asi mi chýba nejaký USB driver, aby vôbec dokázal TrackIR detekovať, lebo keď zapojím USB konektor TrackIRu do iného USB portu, objaví sa hláška, že nové zariadenie je detekované, ale nájsť k nemu nejaký driver je zatiaľ nemožné.

Darmo dám odkaz na originálne inštalačné CD, darmo dám odkaz na posledný funkčný driver Natural Point TrackIR_4.1.037.Final.B spolu s fixom NPRegFix platným od októbra 2010 !!!!

Na týchto driveroch som bez problémov frčal do 27.7.2017...a potom ništ !!

Vhodný driver nie a nie nájsť.

Toto je fakt zaujímavé. Jeden deň to šlape...a druhý treba hľadať nový driver !!

Mimochodom, písal som e-mail aj na Natural Point podporu, tak som zvedavý, či sa mi aspoň ozvú.

Dnes už na to nemám nervy a idem chrnieť....Sklamaný
Letka13_Colonel

TozziFan
Zdar plukovníku. Toto je marný boj. Máš dvě možnosti. Upgrade OS nebo pořízení open tracku. Já bych šel do první. Je sice dražší, ale pokud budeš někdy pořizovat nové PC, využiješ ho. OT je levnější, ale proč se s nim trápit, když TracIr bude fungovat.

Letka13_Colonel
Ahojte,

TozziFan má asi pravdu. Po konzultácii s Papom a otestovaní môjho TracIRu na inom PC to vyzerá, že sa môj TrackIR odporúčal do väčných herných lovíšť. Nerozozná ho ani Win8 čka pod novým driverom TrackIR 5.4.2..... :-(

Sú dve možnosti ako to vyriešiť-podobne ako navrhuje TozziFan.

1) Nabehnúť na jednoduchší variant s trochu skokom do neznáma a tým je pre mňa OPENTRACK a nainštalovať ho na staručký WinXP - ak to je vôbec možné a TrackIR zatratiť.

2) Ísť tou drahšou cestou a zostať verný TracIRu, čo znamená zakúpiť za zhruba 150 USD nový TrackIR 5, ale ten už potrebuje nový Win7 a vyšší, čo pre mňa znamená kúpu nového PC...a to je už iná pálka, lebo nekúpim niečo len na jeden rok...... Zamračený

A s tým sa musím popasovať. Kúpu nového PC vždy zatlačili a aj teraz tlačia do pozadia dôležitejšie veci. Vyzerá to tak, že si dlho nezalietam....Zamračený

S pozdravom a letu zdar
Letka13_Colonel

606_JuLB
Ahoj.

Ja navrhujem obe variantyŽmurko

Tie Xp si už skutočne zaslúžia odísť na večnosť a zrejme aj to PC bude podobného veku a spoľahlivosti Zamračený

Či pobeží OpenTrack (OT) na Xp nie je celkom vylúčené, je to multiplatforma, beží na Winoch, Linuxe aj Apple OSX, aj keď s aktuálnymi knižnicami.

Rozhodne by som ale tých 150 USD ušetril na upgrade PC, rozdiel v úžitku medzi OT a TrackIR-om toľko nestojí.

Mne behá, teda behal, na "starom" PC (teraz posunutom školopovinným potomkom) Il2 1946 (+ módy) s OT niektorej prvej verzie pod Ubuntu Trusty Tahr 14.04.LTS.

Rozhodne skús aspoň spustiť OT pod Xp.

Držím palce.
imgway.cz/v/48z.jpg

OREL_Erichos
Ahoj Dušan,

pokiaľ ti odišiel len vysielací klip, tak ti môžem poslať na vyskúšanie IR klip ktorý robím pre freetrack/opentrack a ak ti prijímacia časť funguje, tak máš po probléme.
Ak zomrela aj prijímacia kamera tak samozrejme už nie je čo riešiť, pokiaľ chceš skúsiť opentrack, samozrejme ti pomôžem to aj zrealizovať aj nastaviť, myslím, že nájdem doma jeden pár, ktorý ti na vyskúšanie môžem poslať a potom sa už rozhodneš, ktorou cestou pôjdeš. To bude asi lacnejšie riešenie ako postaviť nové PC s novým windowsom aj TrackIRom.
Ak chceš daj mi vedieť.

Ahoj.

Letka13_Colonel
Ahojte,
môj starý TracIR4 nedokáže rozoznať ani iný PC pod Win8........skrátka "No device detected", nech ho pripojím kamkoľvek. Tak sa o nejakej funkčnej prijímacej kamere z TrackIRu ani nedá hovoriť.

Po dohovore s Erichom cez PM, vyskúšam na zápôžičku jeho nepoužívaný starší OpenTrack na mojom staručkom WinXP aj s Erichovými nastaveniami pre WinXP čo používal ( ešteže to mal zálohované...Smile ) Pre mňa je to obrovská pomoc. Aj tak mám v poslednej dobe času na lietanie veľmi málo času a tak tých pár chvíľ čo si odtrhnem si nechcem znepríjemňovať ladením OpenTracku.

Len čo vyriešim dôležitejší problém kam s peniazmi ( dosť závažná oprava auta, ktoré mi zarába prachule ), vrhnem sa na upgrade PC.

Či sa vrátim k TrackIR-u je otázne. Uvidím ako budem spokojný s OpenTrackom pod WinXP.

Všetkým ďakujem za rady a obzvlášť Erichovi za ochotu skúšať za mňa OpenTrack a jeho nastavenia pre môj WinXP + zápôžičku OT.

Nazdravie Nazdravie
Letka13_Colonel

OREL_Erichos
Dnes som poslal Colonel doobeda doporučene, tak sa potom ozvi keď to príde a dám ti podrobnejšie inštrukcie, základ je na malom CD a ostatné cez TSko.
Ahoj.

OREL_Miras
delate mi vsichni radost , je pekne jak tato komunita v podstate grupa kamaradu funguje Perfekt uz se tesime na sraz Nazdravie

Letka13_Colonel
Ahojte,

dlžím tu ešte pár riadkov, aby som túto tému a môj problém s TrackIRom 4 mohol uzavrieť.

1) Môj TrackIR 4 je vadný.Keďže som mal staršiu verziu bez klipu, tak sa nedá z neho nič použiť. Tým, že ho ako hardware nerozozná žiaden z dostupných operačných systémov v PC je vhodný na vyhodenie.

2) Po dohode s Erichom a hlavne jeho super ponuke, som od Ericha obdržal na zápôžičku jeden starší hardware k FreeTracku, ale už s novším OpenTrack programom a inštaláciou.
Po drobných radách, ktoré som u neho doma osobne odkonzultoval, som zapožičaný OpenTrack rozbehal ešte pod starým WinXP a k plnej spokojnosti vyskúšal on-line.

3) Nakoľko mám špecificky vyššie posadený monitor a snímacia kamera je vyššie ako obyčajne,

i18.photobucket.com/albums/b136/colonel_IL-2/IMG_20170906_200830_zpsz5uozn72.jpg

Odkaz: Monitor s WEB camerou

pristúpil som k drobnej úprave umiestnenia klipu s IR diodami z miesta vľavo na slúchadlách (náhlavná súprava s mikrofónom) na vrch nad hlavu na vrch slúchadiel.

i18.photobucket.com/albums/b136/colonel_IL-2/IMG_20170906_201134_zps7omnzy3d.jpg

Odkaz : OpenTrack klip na náhlavke

Ak sa Vám IMG nezobrazuje, použite priamy odkaz. Mám pocit, že mi práve Photobucked zablokoval 3D party na iných web stránkach a pýta po mne upgrade za 365USD = 1 USD na deň. Nehrozí...., škoda.....všetky moje odkazy na fórach sú práve OUT !!!! .Nahnevaný

Vyzerám síce ako "nejaký blbec na pláži" s vysokou anténkou nad hlavou, ale účel to splnilo.
OpenTrack funguje bezvadne aj v 6DOF konfigurácii a pomaly si na neho zvykám tak ako na starý TrackIR s tým rozdielom, že u TrackIRu som vôbec nepoužíval 6DOF.

Poznámka: Konečne vidím v Mustangu, či v Tempeste na svoju 6 tu a 7mu hodinu a nie na nejaký panel za hlavou......Nazdravie

4) Jediný nedoriešený problém mám so zvukom a použitím mikrofónu z náhlavnej súpravy. Inštaláciou snímacej kamery som tak automaticky priradil "nahrávanie zvuku" mikrofónu kamery. Márne boli moje pokusy zakázať nahrávanie zvuku pre túto kameru, staručký WinXP to akosi odmietol akceptovať a pre mikrofón na náhlavnej súprave sa nedal zapnúť ovládací kurzor hlasitosti.

Po pár márnych pokusoch a hľadaní riešenia na webe som to vzdal. Zvyčajne všade už riešia Win7 a vyšší a Win podpora už na otázky k XP nereaguje.

Nechcem zbytočne zakladať nové vlákno.Tak ak niekto z vás vie, čo s tým mikrofónom na náhlavnej súprave a so zablokovaním mikrofónu vo Webkamere, tak za radu vopred ďakujem.

Do tej doby si ale vystačím s mikrofónom z web kamery a na TeamSpeaku budem trochu...................."huhlať".......Cool

PS: Všetkým veľmi pekne ďakujem za rady a podporu. Obzvlášť Erichovi za zápôžičku hardware a užitočné rady.
Letka13_Colonel

redfox
Hoj. Mohl by jsi prosím vyfotit pohled, když koukáš na šestou hodinu v tempestu?
Chtěl bych to srovnat s tím co vidím já. díky moc red fox
Nestřílej na protivníka kde je, ale kde bude...

OREL_Erichos
Ahoj,
nahral som ti krátky záznam, nahraj si ho do .../IL-2 Sturmovik 1946/records/

a pusti si ho cez svojho šturma. Nezabudni správne nastaviť pohľady-ručne, máš to v priloženom obrázku. Potom uvidíš ako to vidím ja s opentrackom v 6DOF:
http://leteckapos.../294583474

Letu zdar.
********************************************************************************
Zlúčené na September 18 2017 20:06:43:

********************************************************************************
Colonel,
všimol som si, že na stránke opentracku pribudol nový inštalačný súbor pre XP (pre najnovšiu verziu):
https://github.co...k/releases

Kľudne to vyskúšaj, zazálohuj si inštalačný adresár, ten čo je s nastaveniami v .../Dokumenty ten netreba a skús si nainštalovať novú verziu, ak nepôjde, len tam vrátiš ten čo ti fungoval. Je to len .7z archív, takže to v podstate neinštaluješ, len tie súbory po rozbalení prekopíruješ do cieľového priečinka.

Ahoj.
Upravil OREL_Erichos dňa 18-09-2017 20:09

Prejdite na fórum:
Prihlásenie

Registrácia
Zabudnuté heslo
Reklama

Rychlovky
You must login to post a message.

OREL_Miras
17-10-2017 21:12
VELKE DIKY VSEM ZA PRISPEVKY NA CHOD SERVRU Nazdravie

OREL_Erichos
15-10-2017 23:40
Stále som bol na TSku až do teraz, škoda že si ma neupozornil, seklo mapu, to sa stáva, už je to OK.

Letka13_Colonel
15-10-2017 20:49
Ahojte, dnes som len nakukol, ale nemohol som lietať. Na serveri beží Monte Cassino a štatistika ukazuje koniec mapy za -242 minút ??? To je čo za vtip..? PS: Okrem Voodoo, všetko chlapci z Alex Serveru..asi sa im tu páči.

OREL_Erichos
10-10-2017 07:16
Peniaze prišli Frakone. Všetko OK.

OREL_Frakon
09-10-2017 19:31
číslo účtu je správně..počkej do zítřka

OREL_Erichos
Status: 21 minútami
Moderátor
Kukulo
Status: 2 hodinami
Člen