OREL WAR-SETUP
IP SERVERU: 185.91.116.113:21015

TeamSpeak V3: 185.91.116.113:9987

Password: War_2013_22

NASTAVENIE - SETUP

KTO JE ONLINE

Čítať tému
LETKA OREL » VŠEOBECNÁ DISKUSIA » IL2 ŠTURMOVIK
 Vytlačiť tému
Specialka Tanec nad Port Moresby
Kukulo
i.imgur.com/hKezrNe.jpg

"Na zakladnu spojencov v Port Moresby prudili bez prestavky muzi a material a nase najvyssie velenie nas vyzyvalo k intenzivnejsej a ucinnejsej bojovej cinnosti proti letiskovym plocham, pozemnemu zariadeniu a dolezitemu pristavu. Svoju prvu eskortnu misiu nad nepriatelske uzemie som letel 17.4.42. Ochranu bombarderov zabezpecovalo trinast stihaciek, miesto obvyklych siestich alebo siedmich. Zpravy nasho prieskumu naznacovali silne posily spojeneckych stihaciek a my sme ocakavali silnejsi odpor, nez na aky sme boli zvyknuti z minulosti."
Saburo Sakai: Zera nad Pacifikom

Peace piloti!

Nadisiel cas na akciu nad pohorim Oven Stanley Range na mape v mierke 1:1. Ako naznacil uvod, akcia je inspirovana knihou Sabura Sakaia Zera nad Pacifikom. Prenesieme sa do polovice roku 1942. Bombarderi poletia z Rabaulu, co je vzdusnou ciarou 800km v reale aj na hernej mape. Akcia je planovana na dve fazy pre stihacov. Prva prebehne kym priletia Betty do sektora kde sa stretnu so Zerami, mame nejaky cas aby obidve strany poslali stihacky do vzduchu a niekde sa pri plneni svojej ulohy stretli. Nazvime to drzkobranie. Trvanie od vzletu po pristatie odhadujem na 2h. Potom stroje pristanu, prezbroja a Zera sa vyberu na stretnutie s Betty a P-39 s P-40 na CAP v oblasti Port Moresby. V druhej faze teda pojde o zachytenie naletu a zacne Tanec nad Port Moresby. Akcia je planovana na sobotu 14.11.2020 so zaciatkom o 20:00. Viem ze mame len dva tyzdne, tento termin je vsak zvoleny preto ze server guru bude k dispozicii. V neskorsom termine nemusi byt k dispozicii a neda sa vylucit ze moja manzelka uz bude rodit. Preto ak je mozne zintenzivnime pripravu. Cielom akcie je vychutnat si virtualne lietanie nad novou mapou (ma muchy, napr. miznu textury na letisku :mrgreen: ), znova zazit dobru partiu a zaspominat na stare casy specialok. Mame dobove skiny pre A6M, G4M, P-39 - su sucastou modpacku. Pre P-40 mam len Default ale ak budu chciet mozu sa dorobit.

Zvlast upozornujem, ze sme urobili zmeny v obtiaznosti a rovnkako ako na predoslich akciach Rebarbora 1941 ci Operacia Torch - Oran 1942 nebudeme mat ziadne hlasky o tom ze ste niekomu ustrelili kridlo, alebo ze ste niekoho zostrelili ci znicili nejaky pozemny ciel. Podobne aj informacne hlasky o % motora, prop pitchi nebudeme mat. Budeme lietat na otacky motora a manifold pressure a blues podobne, vlastne rovnako. Varovne hlasky o prehrievani motora nahradia tri ~ ~ ~. Ani zranenie nebude hlasit, ani unik paliva ci prestrelene controls - po zasiahnuti vlastneho stroja musi pilot prejst pristroje ci mu nieco unika alebo pomocou hejblatek a vizualne ci funguju riadiace plochy. Znacka [Y] znamena zamknute ostruhove kolecko; znacka -Y- znamena odkomknute ostruhove kolecko. V chate nebude pisane kto koho dal dole. K dispozicii nebude speedbar ani vyska v lavom rohu obrazovky. Kurz zostava. Hlasky o klapkach a podvozku som musel nechat lebo cast lietadiel nema animovane packy v kokpite. Piloti ak chcu si zapamataju ci zapisu po com strielali ci hadzali bomby a s akym vysledom. Potesime sa ak svoje naroky napisu do debriefingu po akcii a ked bude cas porovname naroky a skutocne straty. Stiahnite si modpack, otestujte ake zmeny su aby ste mali predstavu o co ide. Ked sa prihlasite na specku, automaticky suhlasite s tym ze tieto veci ste si citali a beriete ich na vedomie a napriek tomu alebo vdaka tomu idete na akciu Tanec nad Port Moresby. Venujte pozornost aj pravidlam pisanym nizsie.

Pravidla:
- bombre letia na 1 zivot (havaria pri vzlete sa nerata)
- stihaci maju 2 vzlety (jeden v prvej faze na drzkobranie a druhy v tanci nad Port Moresby, havaria pri vzlete sa nerata)
- kto je zostreleny/zabity v drzkobrani, pocka na vzlet do druhej akcie (tanec nad Port Moresby) a vzlietne so svojou letkou ktora medzitym pristane
- kto je zostreleny v tanci nad Port Moresby, konci akciu
- obidve strany si mozu podvesit bandasky v oboch akciach
- stihaci letia obidve misie bez bomb, bomby nesu vyhradne bombardery oboch stran (ak budu)
- vysky v ktorych sa budu suboje odohravat su plne v kompetencii jednotlivych stran a ich planovacov/velitelov stran/velitelov squadron
- cerveni budu informovani o nadchadzajucom nalete trigerom (spravou) ktory modra strana aktivuje preletom cez miesto kde je triger. Bude to simulovat pozemne hlasky ktore boli na Novej Guinei kedze radar nebol v tomto obdobi funkcny. Spravu planujem len jednu. Vyska aj kurz bombarderov pri prilete nad Port Moresby sa samozrejme moze od trigera lisit, japonci sa nechcu dat zostrelit, urobia vsetko pre to aby znicili ciel a prezili. Cielom moze byt cokolvek v oblasti Port Moresby. Trigerova hlaska nie je pokynom na vzlet cervenej strany, vzlet po prvej misii je plne v kompetencii cervenej strany. Modra strana dostane info kedy kde a v akej vyske sa stretnu stihaci s bombardermi aj s planovanou trasou. Uz teraz vsak odporucam prvu misiu (drzkobranie) ukoncit tj. pristat do 2h od zaciatku akcie, aby cerveni stihli prezbrojit a dat si ruma a modri po prezbrojeni usrknut sake a nastupat do sektora kde sa stretnu s bombardermi
- poskodene stroje oboch stran budu moct pristat na ktoromkolvek svojom letisku, plati pre obidve misie aj pre japonske bombarderi

Datum akcie 14.11.2020
Cas: 20:00

Dlzka akcie: jap. bombre cca 6h, stihaci oboch stran cca 4h
Verzia hry: HSFX 7.0.3
Modpack: poslem v PM alebo v skrytom vlakne na L13 (mam to na gugl drajve)
Server IP: 185.91.116.113:21018
Heslo: test
TS3 Orel server IP: 185.91.116.113:9987
Psw: War_2013_22

V conf.ini si nastavte
[NET]
speed=25000

SUKROMNE VLAKNA!!!!
Link na forum Letky 13, kto chce mat pristup do sukromnych vlakien, zaregistrujte sa u nas na fore, moderator vas musi pridat a potom pisnite ktoru stranu a co letite do temy ktoru tu linkujem (mozte pisnut aj sem, ale nedokazeme vas pridat do sukromneho vlakna ak nieste u nas na L13 regnuti) Budu vam moderatorom udelene prava : : http://www.letka1...&t=358
Upravil Kukulo dňa 08-11-2020 18:08

Letka13_Colonel
NASTAVENIE settings.ini pre joystick a pedály v HSFX 7.0.3.....brzdy na oboch pedáloch

Ahojte chlapci.

Len pre fajnšmekrov, ktorý sa neboja vliezť do nastavení a povelov v HSFX 7.0.3. O čo ide ?

Možno ste si všimli, že pod HSFX 7.0.3 nemôžete používať na brzdenie dva pedály, aj keď Vaše pedály takúto funkciu majú.

V normálnych nastavenia hry, kde si priraďujete povely pre jednotlivé funkciesi až poslednej časti HOTAS [HOT KEY Move] , dokážete priradiť funkciu "BREAK" buď ľavému, alebo pravému pedálu. V tomto bežnom nastavení HOTAs, nie je možnosť prideliť dva povely naraz.

Čo to vlastne robí takto nastavené:

Nič zvláštne, len pri brzdení už len pocitovo a aj sluchovo vnímate, že brzdy ( teda jednu BRZDU-kde brzdia obe kolesá rovnako ) aktivujute len jedným pedálom.
lebo ak nie pedálom, tak iným tlačítkom na klávesnici. Je to v podstate jedno. Ale u HOTAs len jeden pedál !!!!

Existuje "fičurina", ktorou sa to dá trochu oklamať a túto som používal pred tým, než sa do IL-2 aplikovali dve brzdné osy samostatne.

Funkcia bŕzd na dvoch kolesách naraz sa týmto dá nastaviť tak, aby Vám aj ľavý, či pravý pedál "zapínali brzdu" a aj "zvukový efekt" brzdenia.

Má to však aj jeden háčik. Nakoľko sa tým prepisuje súbor v adrese settings joystika.

Ako príklad použijem moju cestu k súboru setting joystiku :

[size=150]D:/Games/Ubisoft/HSFX/USER/Colonel/settings.ini[/size]

Keď si tento súbor na Vašom PC otvoríte v skicári , či v poznámkovom bloku (samozrejme tam, kde to máte Vy nainštalovaný a pod akým menom lietate), tak uvidíte, že HOTAs alias [HOT KEY Move] nastavenia majú len jeden riadok na funkciu Break. Vyzerá to takto :

[HOT KEY Move]
x
x
AXE_Y JoystickDevices0-brakes

Teraz treba zistiť cez normálne "nastavenie v menu hry", ako sa volá druhý pedál a brzda na ňom tak, že len vymeníte brzdu z pravého pedála na ľavý pedál a uložíte.
Pozriete do settings.ini joystika a tam už bude iný názov. v Mojom prípade má ľavý pedál tento názov a priradenú funkciu :

AXE_X JoystickDevices0-brakes

A teraz finále a bingo :

Do setting.ini pod tento pedál ešte vpíšete riadok s druhým pedálom a uložíte.

Bude to vyzerať takto :

[HOT Key Move]
x
x
x
AXE_X JoystickDevices0-brakes
AXE_Y JoystickDevices0-brakes

A je vystarené. ... :lol:

Ale pozor má to aj háčik.

Keď vleziete po tejto úprave do menu "nastavenia v hre" a niečo tam zmeníte a uložíte, tak Vám ten druhý riadok brzdy vymaže !!!!

Tak si to nastavte až vtedy, keď už budete vedieť, že nemáte dôvod niečo v nastaveniach meniť.

A keďže dva obrázky vedia povedať viac ako tisíc slov, prikladám aj odkaz vo forme obrázkov. Ale je to image hosting len na určitú dobu.

Prajem príjemný "Tanec nad Port Moresby"

Colonel

i.ibb.co/DWyrtTn/Pedal-break-setting-in-HSFX-7-0-3-Part1.jpg

i.ibb.co/X7BPv2z/Pedal-break-setting-in-HSFX-7-0-3-Part2.jpg
Upravil Letka13_Colonel dňa 08-11-2020 20:06
Letka13_Colonel

http://zidu1.worldgmn.com/home.php
Kukulo
Modpack V3 k dispozicii v suktomnych vlaknach na Letke 13. Alebo poziadajte kolegov na ts o link na modpack

OREL_Erichos
Poleťák za našu dvojicu s Frantom:
1.časť: Po vzlete sme sa dali dokopy a vyrazili na Lae, niekto sa ešte za nami ťahal a vytrvale svietil, asi chcel mať istotu, že nás nájdu ryžožrúti :-) po mojej výzve zhasol. Na Lae sme zaútočili po rieke od západu, vzal som ľavú stranu letiska, postreloval som 2 Zerá na stojánke, minimálne jedno vybuchlo, čo videl aj Franta, ale log o tom mlčí. Franta to mal na pravej strane sťažené keďže tam boli Zerá čiastočne na krytých stojánkach. Už pri nálete som videl, že nad morom sú nejaké vyššie body, trochu sme ich síce zaskočili, ale hneď po útoku šli po nás. Jedno Zero sa na mňa snažilo zaútočiť, strielalo, unikal som nízko nad vodou na plný plyn, Franta hlásil, že ho asi poškodil a následne ma nechalo, ja som na rýchlosti zdrhal. Bohužiaľ ostatné sa vrhli na Frantu, aj tak sme im celkom dobre unikali, boli sme už nad pevninou keď hlásil, že stále má jedného za sebou (podľa logu to bol Letka_13/Algy) začal som točiť aby som mu pomohol keď to dostal do riadenia a šiel dole, tým pádom som to vyrovnal a mastil domov. Asi v čase 21:55 som pristál na domovskej základni V Port Moresby.

2. časť: Po polhodinovej pauze sme znovu sadali do mašín, zdvihlo nás hlásenie o blížiacích sa bombroch. Hliadkovali sme s Frantom severo-západne od Port Moresby vo výške 18.000-22.000ft. Bohužiaľ hlásenie o prítomnosti nepriateľa nad prístavom sa k nám nedostalo a do boja sme sa zapojili až pri odlete modrej skupiny. Severovýchodne od Port Moresby sme začali stíhať trojicu G4M1 Betty, vpravo od nich už prebiehal boj, nezapájali sme sa a pokračovali k bombrom. Z prava zrazu priletelo Zero ako na prehliadke a zaradilo sa predo mňa, Priblížil som sa ukážkovo zo šiestej hodiny, počkal kým narastie v zameriavači a vyzerá že aj ukážkovo netrafil :-) niečo asi dostal ale vážne zásahy som nevidel, každopádne šiel do zvratu a dole a ja som pokračoval k bombrom, Franta hlásil že je niekde dole za mnou ale nemôže ma doletieť, aspoň teda na čas nemohol brániť svoje bombre. Zaútočil som hneď na zadný bombardér z ľavej zadnej štrvtiny, dostával plné zásahy, po seči som jemne potlačil pod neho aby som ho podletel, čo bola chyba lebo on práve obranne a veľmi tvrdo potlačil tiež, zrážka bola nevyhnutná (podľa logu sme sa vzájomne zavraždili s Batohom). Franta pokračoval ďalej sám a hlásil ťažko poškodenú Betty, ktorá mu ale tiež slušne nasolila a s poškodeným motorom sa ťahal domov, po ceste ho ešte otravovalo nejaké Zero, ale potom ho nechalo keďže mu už stála vrtuľa. Vyskočil na padáku neďaleko letísk v Port Moresby. Podľa logu bola jeho obeť (asi ruský pilot) AnpeJIb.

Všetkým veľká vďaka za akciu, ten počet ma nakoniec príjemne prekvapil, v tomto počte to už má slušnú atmosféru. A hlavne klobúk dole pred bomber pilotmi, že sa na to dali, obdivuhodné. Ja som počas hliadkovania v Aircobre nad Port Moresby už nevydržal, vytrimoval som mašinku a švihal vyliať baky na WC, chvalabohu pekne letela tak ako som ju nechal a mohli sme hliadkovať ďalej :-)

P.S. eventlog.lst zo serveru som poslal Kukulovi kto by chcel vedieť svoje výsledky.

Letu zdar borci a niekdy zase nás dúfam Kukulo nahovorí na ďalšiu vtákovinu Perfekt Smejko

Letka13_Colonel
Ahojte,
skôr než zabudnem, tak napíšem svoj report a pohľad na to čo má me za sebou.

1.fáza Obrana Lae.

Po odznení "warnpointu" že sa blíži EN, sme celkom pekne vzlietli. Najprv chlapci z Poľska z 1.Čútai: Taro_V-110, Sakagawa_V-108. Po nich nasleduje 2.Čutai : Algy_V-139, Toci_V-136 a Luky_V-135. Nakobiec šla hore moja 3. Čútai: Hopper_V-138, Indy_V-127, Kukulo_V-124 a Colonel_V-128. Vyrazili sme na sever, ale "Zelené peklo" džungle dokonale skovalo útočníkov čo sa "plazili"pri zemi. Podaril sa im útok na letisko a my sme z výšky len registrovali streľbu na letisko a hlásenie 1. Čutai, že máme EN nad letiskom. Presunuli sme sa tam a to už 1. Čútai hlási jedného EN down. Vtom vidím od severozápadu a od mora nízko dva doty, ako idú na letisko. Hlásim to Hopprovi a už padáme na nich. Dávam pozor na rýchlosť, jedného už berú Algyho chlapci z 2. Čútai a ja si vyberám druhú P-40 ku. Pálim, ale v tom vidím, že ponad mňa sa ženú trasírky.....pozriem inštinktívne hore....a vidím nad sebou rýchlejšie Zero ( Indy) ako páli na P-40ky. Strhnem to preč, aby sme sa nezrazili a sledujem ako P-40 ešte niekym druhým atakovaná padá. Prvý útočník bol zostrelený tiež. Asi 2.Čútaj Algy. 👍 Stúpam a snažím sa sa dať do formácie s veliteľom Hopprom a na svojej jedenástke v dialke vidím dva doty pri sebe odlietať smerom na Port Moresby. Hlásim kurzy veliteľovi a už tam všetci valíme. Prilietam do súboja nad riekou s 2xRED P-40. Jedna poškodená P-40 ka pod útokom niekoho z 1-2. Čútai a Zero za ňou ide napadnúť druhá P-40. Dostávam ju do zameriavača a pálim. Vidím zásahy, ale brejkujem, aby som sa nezrazil s ďaľším Zerom. Po chvíľke vidím pred sebou tú P-40 ku znovu a zase ju zasahujem. Opäť opúšťam priestor a už vidím ako sú dve Zerá za ňou a P-40ka padá vo "vrtáku". Dávame sa do formácie, a keďže čas pokročil, musíme rýchli sadnúť a prezbrojiť. Hopper ako velieľ dáva pokyn k pristátiu a prezbrojeniu. Pozornosť venuje tomu, aby si všetci dotankovali 100% paliva a obrali prídavnú nádrž. Postupne sadáme...všetci bez kolízie a dávame "refly".

Výsledok:

Po pozretí štatistík vidím, že Algy, Indy a ja máme po jednom zostrele. Niekto z Poliakov sa znovu pripájal na server, tak len odhadujem, že sme spolu zostrelili pri obrane letiska Lae 4-5 súperov, bez straty "živých" pilotov. Stacionárne ciele ale zásahy dostali.🤔😔
Vidím zničené 3ks Betty a nejaké Zero v boxe na konci dráhy hneď vedľa môjho vlastného boxu.

2. Fáza : Doprovod Betty a útok na Port Moresby

Nový štart ,na ktorý sme podľa časového harmonogramu mali len 5 minút, sa nám začal komplikovať. Server nedovolil všetkým štartovať z pripravených "respawn pointov. Najprv Indy bol hádzaný niekam do horiaceho boxu a hneď ho poškodilo. Odskočil si na moju radu na iné letisko a potom sa vrátil na Lae. Indy bol potom OK, ale toho čierneho Petra si vytiahol Hopper- náš velieľ. Tak aspoň riadil štarty skupín a ich zoradenie sa na hlavnú dráhu. Pomaly sa vysúvam z boxu a prechádzam stredový trávnatý pás na vedľajšiu pojazdovku ....a BUM...explodujem🤬. Neviem prečo, nič do čoho by som vrazil som pred sebou nevidel. Mal som zdvihnutú sedačku a videl som dobre. Dávam znovu "refly".... a tentoraz už robím "taxing" po hlavnej dráhe až na križovatku a tam odbočím na vedľajšiu dráhu. Radím sa ako posledný a smerom od mora všetci postupne štartujeme. Nádhera v priamom prenose. 🌺🥰
Veliteľ Hopper sa pripája na iné letisko Salamoa a tam máme miesto stretnutia v 4000m. Nasleduje pohodový let smerom na Bunu a ukážkové stretnutie s "veľkými bratmi" . Prekračujeme "warnpoint" ktorý "varuje REDs a časovo sme tak +- 10 minút v sklze. Nasleduje rutina vo forme doprovodu 6ks Betty nad more so štvormi otočkami až na naplánovaný kurz k útoku na Poet Moresby . Dlhý a nudný let si všetci krátime "nedisciplinovaným tliachaním" do rádia a Kukulo s Indym bolu poverení spraviť propagačné fotografie pre vojnový spravodaj. Prilietajú k Bettynám a dôsledne všetko dokumentujú navzájom na seba kuývajú a povzbudzujú morálku chlapcov za guľometmi a kniplom. Z 2.Čútai sa sem tam éterom ozve Tociho alias Kugelsprirtzové volanie a otázka.....:" Už tam budeme"...😁😎 So smiechom rozoberáme príbeh Shreka a oslíka a jeho slávnej otázky: ..." ..už tam budem?.... Uužžž táám budéém?"..😀😀😇
Následujúce udalosti nabrali rýchly spád. Po pár zmenách kurzu smerujeme na cieľ. Bettyny sa nám roztiahli do dlhej čiary pred odhodením bômb. To komplikuje ich obranu, ale najdôležitejší moment celej akcie je na dosah. Odhodenie bômb a zásah cieľa. Bomby letia na cieľ a už aj hlásim prvý kontak z 1 hodiny veďla 1.Čútaj vedenú Tarom. Popod našu 2. Čutaj ( Algy) padajú Cobra a P-40 na poslednú Betty. Asi Batoh, alebo niekto z ruských kolegov. Hlásime si útoky na Betty a púšťam sa do obrany. Chaos na TSku, komplikujú AI hlášky v Nemčine, akoby tu boli AI bombre pod útokom. Ale tu žiadne AI bombre nemáme. Posledná Betty dymí. Vidím ako ju predlieta P-40 ka. Dem po nej a pálim zo všetkého čo mám. zZasahujem, P-40ka to klopí dolu. Neprenasledujem ju, snažím sa dostať späť k Bettynám a nastúpať si do ich výšky. Nemám však kontakt s velitelom Hopprom. Tuším problém. Vidím útok na ďaľšiu Betty a útočníka už niekto z našich prenasleduje. Zaostal som...a vtom...nadomnou trasírky striel. Inštintívne to ala rada Caldwela "natlačím všetko do ľavého rohu" a potlačím. Následne priťahujem a vešiam sa na chvost P-40 ky čo pokračuje smerom k Betty. Doťahujem a stúpam, predsadzujem......a....vravím si "obzri sa".....ale vidím už len dávku striel a to ako moje Zero vzbĺklo. Možno prídavná nádrž, čo som tvrdošíjne nechcel odhodiť....., možno krídelná nádrž.....🤔😔 Nečakám, otváram kabínu a vyskajem. Útočníka som ani nezbadal. Na padáku si vravím :" dobre Ti tak" stratil si vedúceho.... Tvoja chyba. Obzerám sa vidím ako vybuchuje jedna Betty. ( až neskôr viem, že to bola zrážka Ericha s Batohom) možno to bol práve Orel_ Erich, ktorému som brejkol a ktorého som nezastavil.....😔 Potom sledujem ďaľšiu dymiacu Betty klesať k letiskám a prístavu v Port Moresby. Betty prenasleduje Cobra a strieľa. Asi to bol pokus 311_Vonta o kamikaze útok po ťažkom poškodení. Takú mali chrabrí "bombardóni" dohodu s ich veliteľom Saldym. Koniec, Betty naráža do zeme.😔 V diaľke vidím nízko streľbu. Streľba Zier, ale aj červené trasírky P40ky alebo Cobier. Sadám na zem, balím padák a prestavujem si, ako dlho sa budem "Zeleným peklom" predierať k našim. To som ešte netušil, že Port Moresby čoskoro padne a moje vyslobodenie je blízko. Ale hamba "samuraja" ma ťaží....😎

Tak skončilo on-line pôsobenie Zera trupového čísla V-128 ( S.Sakai sa musel v hrobe obracať....😇🌺🌺🌺)

Zhodnetenie hlavnej fázy:

Mám v sebe toľko adrenalínu, že odmietam ísť do postele. Idem "virtuálne" na letisko v Salamoa a vzlietam. Letím smerom na Bunu, kde očakávam vracajúcich sa kolegov. Z TS sa dozvedám podrobnosti ďaľšieho boja. Kukulo a Indy sa dali zlákať do súboja nízko pod Bettynami. Čiastočne odpútali časť stíhačov, ale v konečnom dôsledku to moc nepomohlo. Indy je v súboji s presilou poškodený. Aj keď zadahuje Cobru a tá dymí, nestačí sa vyhnúť jej dávke a tá mu poškodzuje výškovku. Je rozhodnuté. Kukulo mu pomáha, ale v zápale boja a s protiníkom na jeho "šestke" nechtiac naráža do nám všetkým známeho efektu "Olegolesa" a končí svoju virtuálnu púť.🤔😔 Luky, čo sa mu snažil pomáhať , keď zbadal jeho pád sa nakoniec vracia do zostavy Algyho 2.Čutai a veliteľom 3. Čútai Hopperom. Zo šiestich Betty, prežila odpútanie z Port Moresby len jedna a tá prvá.... velieľ Saldy. Kryli ho chlapci z 1. Čútai. Stíhači Hopper, Algy a Toci idú smerom na Bunu. Taro a jeho 1.Čutai
doprevádza poslednú preživšiu Saldyho Betty tiež nad Bunu a tam ho opúšťaju. Saldy pokračuje na Rabaul a misiu po ďalších dvoch hodinách letu úspešne končí. Luky sa chvíľu hľadá na mape a komunikuje kurzy na Bunu, ale nakoniec sa úspešne nad deltou rieky na pobreží všetci stretajú.

Prvú zbadám dvojicu Tarovu 1.Čútaj. Chlapci z Poľska zamávajú krídlami, keď vidím červené pruhy na trupe, viem že sú to oni. Sú v poriadku a držia ukážkovú formáciu. Mávam im krídlami a oddelím sa od nich v kurze na Bunu. Po chvílke stretávam našu štvoricu. Pripájam sa ako "duch" na 7čku k Hopperovi, aby sa necítil tak sám ( Stratil všetkých svojich neposlušných wingmanov😁🤔😔) a pokračujeme spolu na kurze k Lae. Diskutujeme, rozoberáme dojmy a bilancujeme . Za modrú stranu prežila hlavný útok a Tanec nad Port Moresby táto zostava. Saldy zo 6ks Betty bombardónov. Zo stíhacieho doprovodu Taro, Sakagawa z 1 Čútai, Celá 2. Čútaji Algy, Luky,Toci a z 3.Čútaj len jej veliteľ a veliteľ celej akcie Hopper.

1. Čútaj žiada čistú dráhu v Lae a po chvílke hlasi, že v poriadku sadla na Lae a ukončila misiu. Po 10 minútach postupne všetci pristávame. Ako posledný dosadol velieľ Hopper.

Epilóg.

Moje emócie mi striedavo predkladajú priebeh akcie a aj to ako som to "pokašlal" a čo som mohol spraviť lepšie. Ale jedno je jasné. Za situácie s prevahou RED stíhačov priestore cieľa a situácie bez vzdušnej prevahy bolo nemožné spraviť "husársky" kúsok akrobacie troch Zier nad Port Moresby ako popisuje Saburo Sakai vo svojej knihe "Zerá nad Pacifikom". Ponuka pre 1. Čútajna túto akciu bola, ale prišla neskoro a v tej dobe už boli veľmi ďaleko a doprevádzali Saldyho. Táto časť akcie sa žiaľ "virtuálne" nepodarila. Mrzí ma, že nepodarilo lepšie ochrániť naše Betty, aj keď stihli odhodiť svoj "smrtonostný náklad" a cieľ misie bol splnený ( uvidíme z logu, čo zasiahli). Ale čo je najdôležitejšie a čo sa podarili najviac je to, že sa podarilo DAŤ DOHROMADY SKUPINU NADSENCOV Z RÔZNYCH KRAJÍN A SPOLOCNE SKORO UZ NA MŔTVOM HSFX IL-2 ODLETIEŤ HARDCORE ČASOVO REÁLNU MISIU NA MAPE V MIERKE 1:1 A TAK SI ASPOŇ VIRTUÁLNE VYSKÚŠAŤ A Z POHODLIA DOMÁCEHO POSEDENIA ZA PC , PREŽIŤ POCITY A ADRENALÍN ČO ZAŽÍVALI V TEJTO MISII PILOTI A ICH VELITELIA V REÁLE.

Tým sa chcem poďakovať hlavne Kukulovi ako iniciátorovi tejto akcie, Erichovi a celému týmu chlapcov okolo Orel War serveru, bez ktorého by sme to nemali kde odletieť. Všetkým veliteľom čo dali dohromady a "vycvičili" za krátky čas svoje osádky. A tiež všetkým Vám čo ste prišli. Chlapcom z Poľska, Chorvátska, Ruskej federácie, z Čiech a Slovenska, lebo bez Vašej účasti by to nebolo možné.

Verím, že sa čoskoro opäť stretneme na pobnej akcii. Ja sa na to veľmi teším

PS: Tento popis udalostí je môj subjektívny. Písaný na mobile a vychádza z videného, prežitého a počutého na TS. Ak sú v ňom nezrovnalosti jednotlivých dejov tak ma omluvte. Samozrejme najviac odpovedí kto, koho a kedy, či bol cieľ zničený a koľko %, to odhalí podrobný rozbor "log" súborov a Vaše súkromné tracky a screeny, ktoré tu dáte. Teším sa na ne.
Letka13_Colonel

http://zidu1.worldgmn.com/home.php
311_Vont
Nazdar piloti, pokud by se tu našel někdo kdo nechodí na SVK a chtěl by si přečíst další pohled na takovou pěknou akci, která proběhla včera, nabízím pohled svůj Nazdravie

předně chci poděkovat všem, kdo se na přípravě podíleli. Byla to zase skvěle odvedená práce.

Tady je k dispozici report pilota, letícího z 3. pozice ve 2. Chutai 4. Bomber Kokutai G4M1 mod.11 Rikko, Vunakanau - Rabaul

Složení 2. Chutai:

velitel - Saldy
Batoh
311_Vont
57thMH_Edison

8:00 kontrola letadla a funkčnost všech systémů zdá se, že je vše ok tak nahazuji jeden po druhém oba motory a roluji na start, kde už čeká Edie. Řadím se na pozici č.3 za Saldyho. Batoh je na místě a Edie se řadí na pozici 4.

čekáme na start naplánovaný na 20:10 vlivem nejspíše špatné komunikace startuje 1.Chutaj ve složení AnpeJIb (a další 2 které doplním později) proti nám předčasně.

8:10 zapínám stopky a startujeme. Všichni jsme po startu a nabíráme kurz 180 stoupáme pomalu do 5000m 1.Chutai se řadí nalevo od nás. Musím je pochválit za to, že letí jako "na provázku". Cestou k cíli se nic zvláštního neděje, až na jeden okamžik, kdy jsme byli nuceni měnit kurz a ruští kolegové to nepostřehli včas a ukázkově projeli naší formací. Naštěstí jsme se srážkám dokázali vyhnout a dál už vše běželo jako na drátkách. Někdy kolem 10.hod se setkáváme s naším doprovodem, který nás hlídá až nad Port Moresby na který se chystáme zaútočit od jihu v kurzu 051. Zhruba kolem 11:10 +/- (tady ten čas spíše odhaduji neměl jsem čas to sledovat) jsme na bombrunu a zadávám poslední parametry do zaměřovače otevírám pumovnici a zaměřuji cíl.
Těsně před shozem je naše skupina napadena nepřátelskými stíhači. Všude kolem je najednou živo, trasírky létají všude kolem. Slyším i nějaké zásahy vzadu v trupu, střelci střílí děj nabírá spád, vše běží hrozně rychle. Provádím mírnou korekci a vybírám si za cíl jižní doky, držím, držím. Už jen pár sekund, odpočítávám tři, dva, jedna... bomby letí vzduchem a už není síla, která by je mohla zastavit. První dvě bomby po několika vteřinách dopadají na začátek cílového prostoru, třetí padá přímo do uprostřed stojícího skladiště a rozpoutává tam inferno.

Vracím se k řízení stroj reaguje dobře, nabíráme nový kurz 045 vtom jsem znovu napadený nejspíše dvěma stíhači vidím za sebou Airacobru je hrozně blízko, vidím všechny detaily, střelec už nestřílí asi už nemá munici, možná je mrtvý. Dorážejí na mě další a další letadla, nějaké zero mě zoufale brání ale Betyna už dostala příliš mnoho zásahů letadlu těžkne řízení dostávám zásah a silně krvácím, snažím se odpoutat k zemi. Teď si uvědomuji že mi hoří levá nádrž a klesají otáčky na levém motoru. Potlačuji ještě víc. Povedlo se mi strhnout na chvíli požár. Vyrovnávám stroj a opět se ozve střelba dostávám nové zásahy, Hoří mi pravý motor a levá nádrž opět vzplála. Vidím už jen temně rudě, pořád krvácím a hlásím Saldymu že jsem ztracen. Saldy mi povoluje opustit letoun, to ale odmítám po vzoru kodexu Bušidó s vypětím všech sil otáčím na nejbližší letiště. Téměř už nevidím, motory zhasly už dohořelo palivo, trimuji klouzavý let, pak ztrácím vědomí. Přepínám se na bombometčíka už nemohu řídit stroj sleduji jen kam dopadnu. Císaři Hirohitovi sláva, sláva, sláva, podařilo se mi trefit runway a část pojížděčky odcházím šťasten.......

Doufám že vás to trochu pobavilo Mrknutí a za mírné nepřesnosti se omlouvám Šklebící se
...páteř snadno křupne, když se na ní dupne...
A kopyta zlatá modrých koní tiše v dáli zní...

http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
Prejdite na fórum:
Prihlásenie

Registrácia
Zabudnuté heslo

Rychlovky
You must login to post a message.

OREL_Erichos
21-11-2020 06:03
Stále sú zblbnute tie štatistiky. Vyriešim až v pondelok.

OREL_Erichos
20-11-2020 22:14
Práve som to znovu zmazal a nahodil lebo to nebolo dobre. Uvidim zajtra či sa to spravilo, ak nie tak to budem riešiť až keď prídem domov, čiže v pondelok.

Letka13_Colonel
20-11-2020 21:41
Ahoj Erich, tie nové štatistiky sú nejaké divné. Včera sme po skončení Balatonu traja lietali na mape Fínska a vôbec to tam nevidím. Štatistiky nerozlišujú lietadlá na čom letíš a stranu. Mrkni prosím na to ešte raz. Žmurko

OREL_Erichos
19-11-2020 22:05
Kvôli problému so štatistikami som ich musel komplet reštartnúť. Mal som to v pláne až od nového roka, ale bohužiaľ. Vyskúšajte. Letu zdar.

OREL_Erichos
15-11-2020 10:48
Hlavný server je znovu spustený.

batoh
Status: 2 dňami
Člen
Hans-Assi
Status: 2 dňami
Člen
OREL_Kolokolcik
Status: 6 dňami
Člen