Predmet témy: LETKA OREL :: Murmansk 1942

Napísal Letka13_Colonel 11-09-2015 12:29
#2

Ahojte,
včera večer sme mali celkom pekný zážitok v on-line bojoch na tejto mape. Letel som na strane RED, ale tentoraz sme nešli tvrde len po cieľoch za účelom otočenia mapy a tak sem trochu aj dogfightili.
Už v predchádzajúcich súbojoch som si všimol, že na tejto mape veľmi rýchlo dochádzajú lietadlá. Je vidieť, že planeset je prísne obmedzený ( vrátane bombardovacích strojov ) a všimol som si aj, to, že takto obmedzený planeset sa správa trochu čudne ( potvrdené aj z modrej strany), že pristanete s lietadlom, ktoré je absolútne v poriadku, ale už nemáte šancu s ním letieť znova.

Ja mám takúto skúsenosť s IL-2 kou, ale aj Peškou. Podobne na tom bola modrá strana s Brewsterom, či I-153. Netuším, čo túto chybu spôsobuje, ale rozhodne pre lepšiu hrateľnosť tejto mapy odporúčam základné typy stíhačov, a niektoré bombardóny ponechať bez obmedzenia.

Prečo ?

Včera sme sa dostali do situácie, že modrá strana už nemala s čím lietať a počet žijúcich pilotov nebol natoľko malý, aby sme otočili mapu na "pilotoch"

Planeset:
Airfield M6.9
- Fiat G.50 - 4
- Fokker D.XXI 3.series - 4
- Hawk 75A-4 Finland - 4
- Hurricane Mk.I - 4
- I-153M-62 - 2
- I-16 type 6 - 1

Na tomto letisku nezostalo nič na zobratie

Airfield M8.9
- B 239 - 4
- Il-4 - 5
- Lagg-3 4.series - 1
- Pe-2 1.series - 5
- SB 2M-100A - 8

Na tomto letisku zostali nejaké IL-4ky a SB 2M. Nič viac.

Red strana na tom bola podobne.

Navrhujem :

1) Obmedziť IL-2ky a Pešky na oboch stranách, ale preveriť, aby sa nestalo, že pristanem s IL-2kou a už s ňou nevzlietnem. Tento problém asi spôsobujú nejaké AI stroje, ktorá zhavarujú a tak sa odpočítajú od pôvodného počtu povolených strojov.
Zvyšok bombardónov ponechať bez obmedzenia.

2) Stíhacie stroje základného typu v danom regióne ponechať bez obmedzenia.

a ) Na Red strane : P-40 I-16, I-153. Stroje spitfire a Hurricane obmedziť
b ) Na blue strane : Brewster, Fokker a Fiat, Hawk. Stroje z ruskej koristnej techniky a Hurricane obmedziť.


Druhý problém zaregistrovaný hlavne na RED strane, je že zostrel AI Blenheima, či Pe-2 s Fínskymi znakmi vykazuje ako zostrel friendly stroja. Ale zapíše, že nepriateľský stroj zostrelený. S bodmi či dá mínus, alebo nie - nie som si istý. V každom prípade toto je nejaká chyba asi v FBDJ, alebo v nejakom nastavení stroja, že je na RED strane a boli mu len pridané fínske znaky. Netuším v čom by to inak mohlo byť.

Prosím opraviť.

Inak táto mapa má svoj potenciál aj pre pilotov bombardónov, ako aj pre stíhačov.
Vopred vďaka za opravu.

Přesunuto za účelem přehlednosti - TozziFan

Upravil TozziFan 11-09-2015 13:15